Menu

Zavazadla: Rozměry a hmotnost

Zavazadla: Rozměry a hmotnost

Každá letecká společnost má vlastní pravidla týkající se přípustných rozměrů příručních a registrovaných zavazadel. Rovněž výše poplatků za převoz zavazadel se může u jednotlivých dopravců lišit.

Zjistěte, co si můžete vzít do letadla

Než vyrazíme na letiště, měli bychom zkontrolovat, zda naše zavazadla splňují požadavky týkající se rozměrů a hmotnosti placených zavazadel, protože příplatky za dodatečnou váhu bývají často velice vysoké.

Pozor!
Dané maximální rozměry se týkají také vyčnívajících kusů zavazadel – uch, držadel, koleček atd. Týká se to zejména příručních zavazadel, která se většinou musí vejít do prostoru nad nebo pod sedadlem.

Níže naleznete podrobné informace týkající se pravidel a poplatků závazných u jednotlivých leteckých společností. Uvedené ceny mohou dopravci měnit podle období.

Pozor!
Poplatek za dokoupení dalších zavazadel po zakoupení letenky se může lišit od ceny za zavazadlo vybrané během rezervace letenky. Tyto rozdíly mohou být u jednotlivých leteckých společností různé. Pokud to je možné, vyberte si dostatečně velká zavazadla již během rezervace. 


TOP 10 nejzajímavějších ženských národních oděvů TOP 10 nejchutnějších jídel evropské kuchyně Co si můžete vzít do letadla? 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later