Menu

Zavazadla: omezení týkající se váhy a rozměrů - Ryanair

Ryanair

Zavazadla: omezení týkající se váhy a rozměrů - Ryanair

Kolik příručních zavazadel si můžete vzít s sebou na palubu letadel společnosti Ryanair? Bez ohledu na jejich počet by každé zavazadlo mnělo splňovat hmotnostní a rozměrové limity stanovené leteckou společností. Nicméně, na palubu je povoleno vzít ještě menší dodatečné zavazadlo, jehož hmotnost není specifikována.

Co se týče registrovaných zavazadel, pro lety s Ryanair platí, že tato zavazadla nejsou zahrnuta v ceně letenky. Službu si ale můžete přikoupit na eSky.com. Výška poplatku za registrované zavazadlo závisí od termínu letu.

Ryanair – limity pro příruční zavazadla

Společnost Ryanair zavedla novou politiku přepravy zavazadel, která vešla v platnost od 1. listopadu 2018. Cestujícím je nyní povoleno vzít s sebou na palubu pouze jednu malou osobní brašnu, která nepřesáhne velikost 40 x 20 x 25 cm. Pouze cestujícím, kteří si přikoupili službu prioritního nástupu na palubu, je umožněno vzít s sebou větší zavazadlo (nepřesahující rozměrů 55 x 40 x 20 cm a hmotnost 10 kg). Takže pasažéři, kteří si přikoupili službu prioritního nástupu na palubu, si s sebou můžou vzít celkem dva kusy zavazadel – jedno standardní příruční zavazadlo a jednu malou osobní brašnu nebo batoh.

Limity pro bezplatná zavazadla

Maximální velikost

Maximální hmotnost

poplatek 

NE – příruční zavazadlo

55 x 40 x 20 cm

10 kg

od PLN29

ANO – malá brašna**

40 x 20 x 25 cm

Bez omezení

-

* Tato možnost je k dispozici pouze pro cestující, kteří si přikoupili službu prioritního nástupu na palubu.

** Malá brašna se musí vejít pod sedadlo – jinak může být zaúčtován dodatečný poplatek (PLN 120). Poplatek navíc bude účtován také cestujícím, kteří si službu prioritního nástupu na palubu nezakoupili a k bráně na letišti přinesou ještě druhé zavazadlo.

Cestujete pouze s příručním zavazadlem? Zkontrolujte, co si s sebou na palubu vzít můžete a co ne!

Nezapomeňte! Rozměrové normy zahrnují jakékoliv vyčnívající části zavazadel, jako například držadla, kapsy, kolečka atp.

Cestující ve věku do 2 let na bezplatnou batožinu nárok nemají, ale jejich rodiče mohou na palubu letadla vzít jeden kus dětského vybavení s maximální hmotností 5 kg.

 

Ryanair – limity pro registrovaná zavazadla

Typ zavazadla

Maximální velikost

Maximální hmotnost

Počet kusů

Malé registrované zavazadlo

55 x 40 x 20 cm

10 kg

1

Standardní registrované zavazadlo

81 x 119 x 119 cm

20 kg

2

 

Poplatek za jedno zavazadlo

Zakoupeno online*

PLN 38-225

Zakoupeno na letišti*

PLN 43-270

Poplatek za nadrozměrné zavazadlo**

PLN 45 za kg

* Poplatky za registrovaná zavazadla se mohou lišit v závislosti na termínu letu a cílové destinaci. Tabulka ukazuje rozsah poplatků – od minimálního až po ten maximální za každý kus registrovaného zavazadla.

** Poplatek za nadrozměrné zavazadlo lze zaplatit pouze na letišti.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!