Menu

Jak převzít zavazadla po příletu?

Jak převzít zavazadla po příletu?

Jak převzít zavazadla

Poté, co cestující dorazí do příletové haly a zakončí všechny formality spojené s hraniční kontrolou, přechází do haly, kde mohou převzít svá zavazadla. V hale se nachází tabule – informují o tom, na kterém pásu budou k převzetí zavazadla z daného letu. Čas čekání na zavazadla obvykle nepřekračuje 45 minut.

Zavazadla a let s přestupy

Pokud přesedáte na letišti během mezipřistání, pak (v případě pravidelných leteckých linek) budou vaše zavazadla automaticky přenesena na následující let a vy je budete moci převzít v cílové destinaci. Jestliže let pokračuje až následující den, musíte odebrat zavazadla a předat je znovu k odbavení na následující letový úsek.

Výjimka!
Při letech do USA je vždy na prvním letišti, na kterém přistanete, prováděna imigrační kontrola. Proto jsou všichni cestující povinni převzít svá zavazadla, projít povinnou kontrolou, a poté je opět předat k odbavení na další let – i v případě, že další let probíhá v rámci Spojených států.

Zjistěte co dělat, pokud jsou vaše zavazadla poškozena nebo se ztratí.

 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!