Menu

Dodatečná zavazadla a hmotnostní limity

Dodatečná zavazadla a hmotnostní limity

Nadváha zavazadel

Zavazadla, která překračují limity (hmotnost a rozměry) dané leteckou společností, jsou považována za dodatečná zavazadla a vztahují se na ně poplatky.

Níže uvádíme několik užitečných informací týkajících se dodatečných zavazadel:

  • poplatek za nadváhu zavazadel se obvykle počítá za každý kilogram nad hmotnostním limitem daným předpisy,
  • nízkonákladové letecké společnosti mají stanovené poplatky za každý kilogram nadváhy,
  • u tradičních leteckých společností je poplatek za nadváhu závislý na délce letu – čím delší je letový úsek, tím vyšší poplatek,
  •  některé letecké společnosti umožňují zaplatit za nadváhu zavazadel předem, pak je poplatek nižší než na letišti. Pokud víte, že vaše zavazadlo nesplní hmotnostní limit, kontaktujte naše zákaznické centrum a kupte si dodatečnou hmotnost zavazadel předem,
  • nepřekračujte hmotnost 32 kg na 1 zavazadlo! Většina leteckých společností nebude souhlasit s přepravou těžšího zavazadla. Jestliže si s sebou chcete vzít více než 32 kg, musíte své věci rozdělit a dokoupit si další zavazadlo. Příklad: Pokud chcete přepravit 40 kg při limitu 20 kg na jednoho cestujícího, musíte zabalit své věci do dvou zavazadel a doplatit za druhé zavazadlo.

Zjistěte přesné rozměry zavazadel u jednotlivých leteckých společností

Dokoupení zavazadel

Pokud si chcete dokoupit dodatečná zavazadla, kontaktujte telefonicky naše zákaznické centrum. Náš konzultant vám na základě čísla objednávky pomůže dokoupit další zavazadlo.

Pamatujte!
Dokoupení zavazadel na letišti je většinou spojeno se značně vyššími náklady, než když využijete pomoci konzultanta v zákaznickém centru.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!