Menu

Umělohmotné taštičky do letadla. Kde je mohu koupit?

Umělohmotné taštičky do letadla. Kde je mohu koupit?

Po teroristických útocích v roce 2001 byly zpřísněny předpisy týkající se přepravy tekutin. Každý, kdo si chce vzít do příručního zavazadla jakékoli tekutiny, musí na ně koupit speciální umělohmotné nádobky určené pro přepravu letadlem. 

Umělohmotné taštičky do letadla

Speciální umělohmotné taštičky lze koupit ve většině drogérií. Cena cestovní sady na kosmetiku se pohybuje mezi 100 až 200 Kč. Sada se skládá z lahviček a taštičky se zipem. Lze ji opakovaně používat.

Nejdůležitější je, aby byly umělohmotné taštičky do letadla průsvitné a byl bez otevírání vidět jejich obsah. Na palubě letadla nelze převážet více než 1 litr kapalin, proto taštička nemusí být rozměrná. 

Nádobky na kapaliny do letadla 

Do umělohmotné taštičky se vkládají nádobky na tekutiny, z nichž každá může mít objem maximálně 100 ml. V drogériích je prodávána kosmetika – především šampóny, sprchové gely, kondicionéry atd., která se ideálně hodí k převozu v příručním zavazadle.

Jestli se ale vaše oblíbená kosmetika neprodává v těchto malých baleních, můžete si pořídit nádobky určené k přepravě letadlem. Jejich cena se pohybuje v řádech desítek korun a můžete je pořídit v sítích drogérií nebo hypermarketech. 

 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!