Menu

Jaká zavazadla do letadla?

Jaká zavazadla do letadla?

Zda nám stačí příruční zavazadlo, záleží na našich potřebách – kde a na jak dlouho letíme, kolik potřebujeme oblečení, jakou kosmetiku, kolik párů bot atd.

Cena za registrované zavazadlo

Pokud letíme s nízkonákladovou leteckou společností, stojí za to se zamyslet, zda se nám nevyplatí koupit si několik nezbytných věcí na místě, než, jak tomu je v mnoha případech, doplácet za drahé registrované zavazadlo.

Čas strávený na letišti

Pokud s sebou nemáme registrovaná zavazadla, znamená to také, že ušetříme čas na letišti – před odbavením i po přistání.

Rozměry zavazadel do letadla

Nehledě na to, zda se rozhodneme s sebou vzít registrovaná zavazadla, je vhodné se zamyslet nad tím, do jaké tašky sbalíme příruční zavazadlo. Nejpohodlnější jsou látkové tašky nebo batohy, které se tvarem přizpůsobí obsahu i prostoru, kde je během přepravy ponecháme. Pevný kufr může být o 1 cm větší a nevejde se např. pod sedadlo. V případě měkkého batohu vždy můžeme získat trochu místa tak, že ho upěchujeme.

Obsah

Musíme pamatovat na omezení týkající se přepravy tekutin. Obecně platí, že nemůžeme na palubu letadla s sebou vzít žádnou kapalnou látku o objemu překračujícím 100 ml. Týká se to jak kosmetiky, tak i nápojů. Samozřejmě existují výjimky. Jsou to léky nezbytné na dobu trvání cesty, oční kapky, jídlo a pití pro batolata.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!