Menu

Jak probíhá odbavení na letišti krok za krokem?

Jak probíhá odbavení na letišti krok za krokem?

Po rezervaci letenky u eSky obdržíte odkaz, který vás přesměruje k online odbavení. Po načtení stránky musíte doplnit označená políčka údaji o cestujících (zjistěte, jak se odbavit online). Vytiskněte letenku, kterou obdržíte e-mailem a vyrazte na cestu! 

Jak probíhá odbavení krok za krokem?

 1. Poté, co dorazíte na letiště, zjistěte na tabuli odletů čísla odbavovacích přepážek (check-in) pro svůj let a zavazadla – pokud máte něco k odbavení.
 2. Připravte si občanský průkaz nebo cestovní pas, vytištěnou letenku, případně vízum.
 3. Odbavte zavazadlo u dané přepážky.
 4. Přejděte k bráně bezpečnostní kontroly.
 5. Příruční zavazadla položte na pás letištního skeneru.
 6. Pokud máte s sebou jídlo pro dítě nebo léky, vyjměte je ze zavazadla. Umístěte je společně se svrchním oděvem v plastové přepravce.
 7. Do přepravky vložte také kovové předměty, které máte na sobě – opasek, hodinky, klíče, mince a elektroniku – mobil, tablet atd.
 8. Projděte detekčním rámem. Pokud vydá zvuk, zkontroluje vás zaměstnanec letiště. Ten vás může poprosit o vyzutí bot.
 9. Po bezpečnostní kontrole vezměte své věci společně s doklady a vydejte se k dané bráně v odletové hale. Tady si můžete koupit nápoje, které si můžete vzít na palubu letadla.
 10. Před vstupem na palubu letadla musíte znovu předložit palubní lístek. Budete nasměrováni přímo do chodby, kterou přejdete do letadla nebo do autobusu stojícího na letištní dráze, který vás dopraví přímo k letounu.
 11. Po vstupu do letadla si vyberte místo. Pokud máte konkrétní místo uvedeno na letence, můžete o pomoc s jeho nalezením poprosit posádku. Příruční zavazadlo umístěte do zavazadlového prostoru nad sedadly nebo pod sedadlo (podle typu letadla). 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!