Menu

Letištní salónky (business lounge)

Letištní salónky (business lounge)

Salónky lounge, tedy exkluzivní zóny na letištích jsou zdarma pro cestující kteří:

  • cestují první třídou,
  • mají kartu stálého zákazníka,
  • cestující první třídou prostřednictvím jednoho z dopravců patřících ke skupině vlastníků salónu.

Salónky lounge můžeme používat po zaplacení daného poplatku na letišti. Každé letiště individuálně vyznačuje cenu a rozsah služeb.

Jaké vybavení je v salóncích?

V salóncích lounge jsou na mnoha letištích dostupné pohodlné čekárny vybavené zařízením audio a video, je zde denní tisk a také restaurace, kde se cestující mohou posilnit, aby mohli nerušeně odpočívat během letu. Navíc mají cestující přístup ke speciálním místům na práci s počítači, faxem a telefonem.

Uvolněte se

Jestliže potřebujete trochu ticha a klidu, můžete využít oddělenou zónu s lehátky. Další výhodou je přístup ke koupelnám a prádelně, kde v expresním tempu poskytují službu praní a žehlení oblečení.

Cestující první třídy u tradičních leteckých společností přecházejí rychlým odbavením, tak aby přechod z letadla do letadla trval maximálně 30 minut. Jestliže letadlo nepřistává u rukávu terminálu, jsou cestující z první třídy dopravováni do letištní haly speciálními autobusy první třídy nebo limuzínami.

Salónky VIP jsou luxusně zařízené salóny, kde mohou cestující čekat na svůj let. Často mají salónky VIP vlastní bezpečnostní kontrolu. V těchto salóncích lze pořádat obchodní setkání; většinou je v nich přístup k internetu a kancelářským potřebám. Jedná se o placenou službu, která vyžaduje dřívější rezervaci.


TOP 10 nejzajímavějších ženských národních oděvů TOP 10 míst, kde tuhne krev v žilách Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla?

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later