Menu

Nemluvně v letadle. Od kdy už může cestovat?

Nemluvně v letadle. Od kdy už může cestovat?

Nemluvně v letadle: Od kdy už může cestovat?

Novorozeňata nemohou cestovat letadlem do prvního týdne života kvůli rozvoji jejich těla – dýchací systém a krevní oběh je ještě příliš slabý, aby si poradil se změnami tlaku. Navíc získání pasu v takto krátké době od narození je nemožné. Obecně se tvrdí, že dítě může cestovat letadlem po třetím měsíci života.

Pro nejmladší děti je lepší vyhnout se cestování letadlem – je zde totiž mnoho lidí, tedy i více virů a bakterií. Během letu bude dítě dýchat stejný vzduch, co ostatní cestující. Neznamená to ovšem, že nemluvňata vůbec nemohou létat letadlem. Před letem bychom se však měli poradit s pediatrem.

Do 2 let je to levnější

Děti mladší dvou let cestují na kolenou opatrovníka. Cestování je obvykle zdarma nebo výrazně levnější. Musíme ale pamatovat na to, že většina leteckých společností v takovém případě neumožňuje si s sebou vzít zavazadlo navíc nebo významně omezuje jeho velikost.

Zato si ale můžeme vzít dětský kočárek. Obvykle s ním můžeme přijet až k letadlu, a teprve pak ho předat posádce, aby ho umístila do zavazadlového prostoru. Před cestou je dobré zjistit, zda u přepravce nefungují jiná pravidla týkající se dětských kočárků. Nejrychleji to zjistíme, pokud budeme telefonicky kontaktovat konzultanta z našeho zákaznického centra. Jestli to bude možné, vyberme si let s co nejmenším počtem přestupů.

Na co pamatovat, když se chystáme cestovat letadlem s nemluvnětem?

  • oblečte dítě tak, aby se cítilo pohodlně, vezměte oblečení na převlečení, kdyby se zašpinilo nebo se změnilo počasí,
  • vezměte s sebou jídlo a pití (limity týkající se kapalin v příručním zavazadle se nevztahují na jídla pro nemluvňata),
  • vezměte s sebou dětské příbory (umělohmotné), láhev nebo oblíbený hrníček,
  • vezměte s sebou oblíbenou deku nebo přikrývku,
  • nezapomeňte na oblíbenou hračku (menších rozměrů),
  • vezměte také nové hračky (podle délky letu); nesmí to být hračky, které vydávají zvuky,
  • vezměte s sebou základní léky, které může dítě potřebovat (proti průjmu, horečce, náplasti), plenky na výměnu a vlhčené utěrky.

Předcházení zacpávání uší u malých dětí závisí na vyspělosti dítěte. Dítěti můžeme dát bonbón na cucání, lízátko, džus na pití přes širokou slámku, dudlík nebo ho krmit prsem. Starším dětem můžeme doporučit zívání.


Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla? TOP 10 míst, kde tuhne krev v žilách TOP 10 nejzajímavějších národních parků na světě

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!