Menu

Vyhledat lety ze Srí Lanky do Rakouska

Rakousko

 • Salzburg
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: němčina
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Mozartovo město

  Salzburg je velice pyšný na svého nejznámějšího obyvatele – Wolfganga Amadea Mozarta. Na jeho počest bylo pojmenováno letiště, hudební akademie, náměstí v centru města a dokonce i sladkosti.

 • Krátká otevírací doba

  Když se budete chystat do Salzburgu, nezapomeňte, že obchody jsou zde otevřeny krátkou dobu. Před týden sice můžete nakupovat až do 8 večer, ale v sobotu se obchody zavírají brzy a v neděli jsou zavřené po celý den. 

 • Kyselý obličej

  V zahradě Mirabel se nachází váza se zobrazením obličeje, o kterém se tvrdí, že je to typický kyselý obličej obyvatele města. Nejen kvůli němu toto místo stojí za návštěvu. Koneckonců typické obrazy kohokoli, jsou většinou jen zlomyslné žerty umělců.   

Co si nesmíte nechat ujít v Salzburgu?

Salzburg je největším městem stejnojmenného regionu, který se nachází v severozápadní části Rakouska. Leží v podhůří Alp na řece Salzach a je jedním z nejnavštěvovanějších měst v zemi. Má malebné historické centrum, díky kterému bylo město v roce 1996 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Salzburg má více než tisíciletou historii. Jeho název je odvozen od soli, na jehož nalezišti se Salzburg nachází. Ve středověku šlo o jedno z největších známých nalezišť v Evropě. Město je často srovnáváno s Římem díky velkému počtu historických staveb. Jen v samotném centru naleznete dvacet barokních kostelů. Rozhodně také navštivte Mozartův rodný dům, který se nachází na Getreidegasse 9 v žlutém měšťanském domě. Na tomto místě dnes působí muzeum věnované nejslavnějšímu skladateli všech dob. 

Přibližně padesát kilometrů od města se nachází překrásné jezero Wolfgangsee. Je ztělesněním krásy alpské přírody. Vstaňte brzy ráno, připravte jídlo a vydejte se na toto úchvatné místo. Prožijete snídani v přírodě, na kterou se nezapomíná. Navíc ráno je kolem jezera ticho a klid a pro tento zážitek se rozhodně vyplatí trochu si přivstat.

Co dobrého si dát na zub v Mozartově městě? Rozhodně nevynechejte Mozartkugel – čokoládičky, které jsou symbolem Salzburgu a které se zde vyrábějí již od roku 1890. Můžete si je dát v jedné ze čtyřech cukráren Paula Fürsta. Další velice oblíbenou sladkostí je výborné suflé Salzburger Nockerl, které se peče přímo na místě v kavárnách a restauracích. Pokud jste pivaři, určitě vás bude zajímat, že pivo se v Salzburgu pije už více než pět set let. Město je nazýváno hlavním pivním městem Rakouska. Na jeho území působí kolem deseti pivovarů. Jsou zde také vzděláváni diplomovaní specialisté v tomto oboru, což je světová rarita.

Oblíbené aerolinky na trase Srí Lanka - Rakousko