Menu

Vyhledat lety ze Srí Lanky do Argentiny

Argentina

 • San Carlos de Bariloche
 • Cordoba
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC -3
  Měna: Argentinské peso (ARS)

 • Sopka Copahue

  Pokud budete v Bariloche v létě, určitě se vydejte na výlet k sopce s výškou skoro 3000 m n. m. Je stále aktivní a během prázdnin lze vyjít až ke kráteru.

 • Vysněné podnebí

  V celé Patagonii panuje příjemné podnebí. Není proto překvapením, že lidé obývají tato místa již více než 10 tisíc let a kolonizátoři z Evropy zde zakládali nová města.

 • Alpská atmosféra

  Odkud se v Argentině vzala architektura, která tak nápadně připomíná alpská městečka? Jako prví Evropané se zde usídlili Němci a Rakušané, kteří zde stavěli domy podle představ, které přivezli ze Starého světa.

Co si nesmíte nechat ujít v San Carlos de Bariloche?

Místní město nazývají zkráceným názvem – Bariloche. Při pohledech do okolí se vám může vybavit Švýcarsko. Je zde překrásná krajina se zasněženými vrcholky And, které se odrážejí v průzračných jezerech. Centrum argentinského Bariloche připomíná malé horské městečko. Náměstí obklopují dřevěné a kamenné domky jako v alpských vesničkách.

Pouhých 20 km od Bariloche se nachází Cerro Catedral, nejproslulejší lyžařské středisko v Jižní Americe. Je to pravý ráj pro milovníky zimních radovánek – v rezortu najdete více než 50 sjezdovek jak pro začínající lyžaře, tak i špičkové sportovce, a 40 vleků, za které by se nemuseli stydět ani ve švýcarských střediscích. Na místě fungují školy lyžování a jízdy na snowboardu, takže budou mít o zábavu postaráno také ti, kteří budou své dovednosti na sjezdovce zkoušet poprvé.

Co vás napadne, když se řekne sport v horách? Samozřejmě horká čokoláda nebo alespoň lahodná tabulka čokolády po fyzické námaze. Jinak tomu není ani v Bariloche, které je také známé jako hlavní město čokolády. Čokoláda zde není jen dovážena, ale také se zde vyrábí. Zajděte do muzea Havana, kde na vlastní oči uvidíte, jak tento proces probíhá. Pokud nemáte obavy z přemíry sladkého, vydejte se na procházku podél Calle Mitre. Zde téměř v každých dveřích narazíte na cukrárnu, čokoládovnu, krámek se sladkostmi balenými jako dárky nebo místo, kde se můžete zahřát u horkého čokoládového nápoje.

Až vás unaví sport a nakoupíte dostatečnou zásobu čokolády, jděte na dlouhou procházku. Objevíte zde řadu zajímavých míst. Bariloche obklopují překrásné národní parky – nejkrásnější myrtové lesy můžete najít v národním parku Los Arrayanes. V národním parku Lanin, kde se vyskytuje rostlinstvo typické pro Patagonii, dominuje blahočet chilský. Nejstarší národní park v zemi, Nauel Huapi, se nachází na hranici s Chile. Dáváte přednost jezerům a lenošení na pláži? Zajeďte si k jezeru Lacar s křišťálově čistou vodou nebo k jezeru Lago Pellegrini, kde lze i plachtit.