Menu

Wizz Air lety z Varšavy do Grenoble

Ukazát filtry

Grenoble

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: francouzština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Neobvyklá pevnost

  V Grenoble se nachází pevnost Bastila, která byla postavena v 16. století. V minulosti měla obrannou funkci, dnes je skvělým vyhlídkovým bodem. Odtud uvidíte celé město a vrcholky Alp, včetně Mont Blanc.

 • Překvapení pro milovníky umění

  Ve městě na 5 Place de Lavalette se nachází muzeum umění – Musee de Grenoble. Zde můžete obdivovat vzácné sbírky mistrů Rubense, Picassa nebo Chagalla.

 • Lanovka na vrchol

  Pozornost si také zaslouží lanovka na vrchol Bastily. Tvoří ji několik vagónků ze skla a kovu, které mají tvar koulí. Jezdí po celý den a zastavují se pouze během nasedání a vysedání.

Co si nesmíte nechat ujít v Grenoble?

Grenoble je městečkem nacházejícím se ve východní části Francie, v regionu Auvergne-Rhône-Alpes, v departamentu Isère. Nachází se v nezvykle malebném okolí, je obklopeno horami. Na severu pásmem Chartreuse, na jihozápadě vrcholky Vercors. Je proslulé především ve vědeckém světě jako sídlo několika univerzit a také jako centrum nukleárního výzkumu. 

Samozřejmě Grenoble to nejsou pouze školy. Toto městečko v alpském regionu má mnohé co nabídnout také milovníkům zimních sportů. Je odtud snadný přístup do míst, která si oblíbili pro skvělé podmínky pro lyžování a jízdu na snowboardu turisté z celého světa. K nim patří mimo jiné Val Thorens nebo Tři koruny. Celková délka sjezdovek v okolí přesahuje 600 km (sic!). Ani v létě si zde nebudete stěžovat na nudu, v okolí je více než sto krásných jezer a také mnoho národních parků. 

Grenoble je město, kde budete chtít strávit alespoň několik dní. Je zde krásná architektura a široké bulváry ideální na procházky, během kterých si můžete dát dokonalé pečené kaštany. Pokud dostanete chuť na něco většího, také nebudete zklamaní. Na výtečná francouzská jídla zajděte do La Petite Idee na adrese 7 cours Jean Jaures, do Le Cote na 33 avenue Albert 1er de Belgique nebo do Une Semaine Sur Deux na ulici 3 rue Condorcet (všimněte si, jak krásné zde mají vstupní dveře). Pokud si chcete dát jinou kuchyni, navštivte například restauraci Tchoutchoura, která se specializuje na řeckou kuchyni. Najdete ji na adrese 16 rue Gabriel Peri. 

V Grenoble se koná řada kulturních akcí. Mezi nimi můžeme například uvést Festival du Film court en Plein air, tedy nejstarší festival věnovaný krátkometrážním filmům ve Francii, který se celý koná pod širým nebem a na čerstvém vzduchu. Probíhá pravidelně každý rok v červenci. Další událostí, které stojí za to se zúčastnit, je listopadové Horské setkání s filmem (Rencontres du cinéma de montagne). Zajímavou kulturní událostí je také festival Vues d'en face, který je věnovaný filmu tematicky spojenému s LGBT.

Užitečné informace o letištích

Varšava Grenoble

Oblíbené aerolinky na trase Varšava - Grenoble