Menu

Ryanair lety z Varšavy do Blagnacu

Ukazát filtry

Blagnac

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: francouzština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Letecké město

  Blagnac, nehledě na svou menší velikost, je velice důležitým městem pro letecký průmysl. Na jeho území se nachází nejen významné letiště, ale také hlavní sídlo firmy Airbus.

 • Aeroscopia

  V Blagnac, na adrese 1 Allée André Turcat, bylo otevřeno muzeum letectví. Prohlédnete si zde nejen příklady letadel, která létala v minulosti, ale také se dovíte mnoho zajímavostí o letectví v současné době.

 • Objevujte nové chutě

  V Blagnac se nachází opravdová perlička pro milovníky dobrého vína – TiboVino. Jsou zde organizovány kurzy, na kterých se seznámíte s novými odrůdami révy a také se naučíte odlišovat různé druhy vín.

Co si nesmíte nechat ujít v Blagnac?

Blagnac je městem nacházejícím se v departamentu Horní Garonna, v historické oblasti Okcitánie na jihu Francie. Je vzdáleno několik kilometrů od Toulouse a kolem 150 kilometrů od hranic se Španělskem. 

Mnoho turistů svůj pobyt ve městě omezuje na přílet na nedaleké letiště. Letiště Toulouse-Blagnac je velmi oblíbené – každý rok obsluhuje více než 5 milionů cestujících. Většina z nich okamžitě odjíždí, většinou do nedalekého hlavního města regionu, Toulouse. Vy to ale nedělejte a věnujte alespoň jeden den na návštěvu Blagnac. Je to malebné francouzské městečko, které si zamilujete. 

Vydejte se na procházku, abyste na vlastní kůži prožili atmosféru a klid, který je pro tuto část Francie typický. Městská zástavba je spíše nízká, trávníky jsou upravené a všude kolem je mnoho zeleně. Pokud máte chuť si odpočinout v parku, vyberte si například Park Odyssud na Avenue du Parc. Objevíte zde jezero s malým ostrůvkem uprostřed. Rostou zde také rostliny, do jejichž růstu zahradníci zasahují jen málo, takže se budete cítit blíže přírody. U parku se nachází městská radnice a dům kultury. 

Pokud máte rádi výlety na kole nebo delší procházky, rozhodně se vydejte na konec města, do Base de sports et loisirs des Quinze sols. Najdete zde velmi rozsáhlé plochy zeleně s upravovanými stezkami, u kterých jsou rozestavěny lavičky. Nachází se zde také dětské hřiště a rybník. Nedaleko protéká řeka Garonna, která nese stejný název jako celý departament, ve kterém se Blagnac nachází. 

Máte hlad? Zde rozhodně najdete několik restaurací, které se vyplatí navštívit. Francouzi jsou na svou kuchyni velice pyšní, proto nebudete mít problém najít místo, kde ji budete moci ochutnat. Mezi taková místa patří například Mon Bistrot na adrese 4 rue Dieudonne Costes, Au Pois Gourmand na ulici 3 rue Emile Heybrard nebo La Cantine des Marronniers na Place des Marronniers.

Užitečné informace o letištích

Varšava Blagnac

Oblíbené aerolinky na trase Varšava - Blagnac

Letový rozvrh:

Varšava Blagnac