Menu

Delta Airlines lety z Prahy do Phoenixu (AZ)

Phoenix (AZ)

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC -7
  Měna: Americký dolar (USD)

 • Subtropické klima

  Pokud zde chcete strávit léto, musíte mít opravdu rádi horka. V tomto období zde teplota neklesá pod 38 stupňů, ale běžně se stává, že teploměr ukáže i 43. Rekord byl naměřen v roce 1950, kdy teplota dostáhla 50 stupňů Celsia.

 • 33 nej míst ve Phoenixu

  Pod tímto pojmem najdeme muzea, přírodní, architektonické a sakrální památky, které stojí za návštěvu. Pokud se po návštěvách potřebujete zchladit, vydejte se k jezeru Pleasant.

 • Zkamenělé stromy

  Tento zázrak uvidíte před Kapitolem. Na pečlivě upraveném trávníku stojí nenápadné balvany. Když se k nim ale přiblížíte, zjistíte, že se jedná o stromy!

Co si nesmíte nechat ujít ve Phoenixu?

Město bylo založeno ve druhé polovině 20. století na území pouště, nedaleko řeky Salt. Je to hlavní město státu Arizona. Než se zde objevili bílí lidé, okolí Phoenixu skoro dva tisíce let obývali indiáni z kmene Hohokam, kteří skvěle fungovali v místním náročném klimatu. Vymysleli vlastní systém zavlažování polí, který umožňoval pěstovat zemědělské plodiny. Konec civilizace Hohokam se datuje kolem roku 1500, kdy sucha ještě zesílila. Dalším indiánským kmenem na území dnešního Phoenixu byl Pima, který se věnoval pěstování fazolí, kukuřice a dýní. Kmen nakonec podlehl nájezdům Apačů, které trvaly desítky let.
Současné město vzniklo na starém sytému zavlažování polí. Název byl několikrát změněn, až v polovině 19. století jeden lord navrhl název Phoenix, který měl symbolizovat znovuzrození města na pozůstatcích po dávných civilizacích. Město se dynamicky rozvíjelo, na začátku 20. století zde byla kancelář s telegrafem, šestnáct saloonů, čtyři taneční sály a dvě banky.

Pokud teprve plánujete cestu do Phoenixu, zvolte si únor. Tehdy se zde koná Indiánský festival tance hoop. Co to je? Na první pohled se jedná o závody v tanci s obručí. Původní indiáni v tradičním oblečení tančí v rytmu bubnování. Je zajímavé, že tanečníci netočí kruhem na bocích, ale mrštně se vplétají v další malé obruče, aby se z nich pak zase dostali ven. Festival je svébytné show, každé vystoupení má svůj vlastní příběh.  

Desítky let ve Phoenixu vzhledem k blízkosti mexických hranic dominovala mexická kuchyně. V posledních letech se zde začali stěhovat lidé z jiných částí Spojených států a Asie, což ovlivnilo místní gastronomii. Stále platí, že se zde můžete dobře najíst, ale ještě navíc se zvětšil výběr. Dokonalá jídla propojující mexickou a čínskou tradici podávají v Chino Bandido na adrese 15414 North 19th Avenue. Typické americké šťavnaté steaky si můžete objednat v Little Miss Bbq na ulici 4301 E University Dr.

Užitečné informace o letištích

Praha Phoenix (AZ)

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Phoenix (AZ)

Letový rozvrh:

Praha Phoenix (AZ)