Menu

Ryanair lety z Paříže do Sibiu

Ukazát filtry

Sibiu

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: rumunština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Rumunské leu (RON)

 • Most lhářů

  Spojuje náměstí, na kterém se nachází evangelická katedrála, s Malým náměstím. Byl to první železný most ve městě a podle legendy se říká, že se zhroutí, jakmile ten, kdo na něm stojí, zalže.

 • Řebříček Forbes a hlavní město kultury

  Sibiň se umístilo na 8. místě v řebříčku nejlepších evropských měst pro život, který sestavil magazín Forbes. V roce 2007 získalo také titul Evropské hlavní město kultury.

 • Klikatá, speciální cesta

  V okolí se nachází známá klikatá Transfagašská magistrála. Prochází hlavním vrcholem pohoří Fagaras přes tunel, který vede na druhou stranu. Ve svém nejvyšším bodě se nachází ve výšce 2000 metrů nad mořem.

Co zajímavého je k vidění ve městě Sibiň?

Sibiň – rumunsky Sibiu – je historické město, ležící v centrální části Rumunska, na úpatí pohoří Fagaras v Transylvánii. Blízko města, které se nachází asi 200 kilometrů od Bukurešti, najdete nejproslulejší lyžařský rezort v Rumunsku Păltiniș, umístěný vysoko v horách, v obklopení překrásné přírody.

Nicolae Ceausescu plánoval během své diktátorské vlády město v roce 1989 zničit. Toto rozhodnutí vysvětloval tím, že Sibiň bylo založeno saskými kolonisty a jako takové je pozůstatkem germánské kultury, mělo by tedy být srovnáno se zemí. Tento hrůzostrašný plán naštěstí nebyl nikdy zrealizován.

Díky tomu je Sibiň jedním z největších kulturních center Rumunska. Pokud se sem chystáte, rozhodně navštivte staré náměstí Piata Mare a vyzkoušejte jaké to je, když se na vás seshora dívají střechy okolních domů. Ano, správně! Podkrovní okna byla navržena tak, že vypadají jako oči budov. Vytvářejí tak opravdu skvělý dojem!

Dostali jste chuť na šálek kávy? V nedalekém sousedství, na Strada Arhivelor 2, ukojí vaše touhy Arhiva de Cafea Si Ceai. V pěší vzdálenosti od náměstí, na Strada Filarmonicii 2, je taky něco pro jedlíky. Restaurace Hermania servíruje různé pokrmy evropské i rumunské kuchyně a patří k vyhlášeným podnikům.

Pokud bude cílem vaší cesty poznávání místních chutí ve skvělých restauracích, máme pro vás něco opravdu speciálního; restauraci, kterou turisté i domácí považují za jednu z nejlepších ve městě. Řeč je o podniku jménem Crama Sibiul Vechi na Strada Ilarian Papiu Alexandru 3.

Nenechte si ujít ani panoramatické výhledy na město z radniční věže. Městská architektura a hory v pozadí spolu vytváří nádherný kolorit. Horní část města Sibiň je s tou dolní propojena ulicí se schody, podél kterých je spousta kaváren. Je to jedno z vůbec nejkrásnějších míst ve městě.

Užitečné informace o letištích

Paříž Sibiu

Oblíbené aerolinky na trase Paříž - Sibiu