Menu

Ryanair lety z Dublinu do Bydgoszcze

Bydgoszcz

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Okurkou po cestě

  Bydhošť ví, jak nalákat turisty. Během léta nabízí projížďky historickými autobusy značky Jelcz, tzv. okurkami. Autobusy jedou malebnou trasou z historického centra do Myślęcinku nebo do Exploseum, tedy do muzea, které se nachází v budově bývalé továrny na dynamit. Hledejte linky 100 a 102.

 • Vodní tramvaj

  Během letní sezóny, tedy od konce dubna do poloviny září, plují po Brdě vodní tramvaje. První zastávka pro všechny trasy se nachází na Rybím trhu (Rybi targ). Lístky můžete koupit na palubě lodi. Trasy jsou dlouhé od 60 do 110 minut a cena je pouhých 30-40 Kč podle trasy.

 • Výhled na město

  Na kopci gen. Henryka Dąbrowského se nachází muzeum věnované vodovodu s vodárenskou věží. Poté, co si prohlédnete expozici, vydejte se úzkým točitým schodištěm na vyhlídkovou terasu, ze které se rozprostírá neopakovatelný výhled na celé panorama Bydhoště.

Co si nesmíte nechat ujít v Bydhošti?

Ještě před několika lety byla Bydhošť poněkud zanedbaným městem se skrytým potenciálem. Dnes byl tento potenciál maximálně využit, díky čemuž se z ní stalo jedno z nejzajímavějších měst v Polsku.

Bydhošť za poslední období prošla velkou proměnou, stala se moderní metropolí, která láká stále větší počet turistů. Pozitivní změny se odrazily zejména na vzhledu historického centra, které se dnes může pochlubit rekonstruovanými historickými měšťanskými domy a krásnou katedrálou sv. Martina a Mikuláše z 15. století. Kolem nábřeží řeky Brdy vedoucího přes město stojí staré špýchary (zde známé pod názvem spichrze), pomník Přecházejícího přes řeku, který je zavěšen nad vodou, a loď Lemara, na které se nachází muzeum místních špýcharů. Rozhodně se projděte pěší zónou na Rybí trh nebo ulicí Stary Port na protilehlé straně řeky – výhledy jsou zde přímo ideální k focení a to jak během dne, tak v noci. 

V okolí historického centra se můžete projít po ulici Niedźwiedza a dojít k mostu, který vede na Mlýnský ostrov (Wyspa Młyńska). V současnosti je to jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších míst v Bydhošti. Není se čemu divit – v této zelené enklávě v samotném centru velkého města si lze mj. odpočinout u vody, navštívit Muzeum současného umění a Evropské peněžní centrum v budově staré mincovny nebo se vydat na molo a dát si výtečné jídlo. Je to také perfektní místo, pokud si chcete prohlédnout monumentální stavbu Nové opery, jejíž tvary se odrážejí ve vodě Brdy.

Bydhošť si oblíbí milovníci kávy. Zde kávová zrna praží mistr světa roasterů Audun Sørbotten. Kávu z jeho pražírny můžete vyzkoušet v kavárně PO CO na adrese Długa 61 a Landshaft na Gimnazjalna 6. Pokud si potrpíte na sladkosti, pak si rozhodně dejte šneky s cukrovou polevou – tradiční moučník z kynutého těsta s drobenkou. Ty nejlepší, pečené podle tradičního receptu, si můžete koupit v pekárně Katarzyny Erdmann na adrese Długa 2 a pekárně Bigoński na Gdańska 87. Musíte si ale pospíšit a vstát brzy, k poledni na pultech zůstávají už jen drobky.

Až dostanete chuť na oběd, zajděte do restaurace Kuchnia na adrese Grodzka 4 nebo do Memo na Jatki 6. Můžete si zde objednat chutná jídla (také vegetariánská) připravovaná podle principů slow food. Pokud dáváte přednost tradičním chutím, vydejte se do restaurací Weranda, Pod Orłem, Bohema nebo Za Piecem, kde si můžete objednat husu, prsíčka, paštiku z husích jater nebo tzv. černou polévku.

Užitečné informace o letištích

Dublin Bydgoszcz

Oblíbené aerolinky na trase Dublin - Bydgoszcz