Menu

Vyhledat lety z Cordoby

Cordoba

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC -3
  Měna: Argentinské peso (ARS)

 • Kulturní město

  Córdoba je městem, kde se umělci cítí jako doma. Žije tu spoustu spisovatelů, skladatelů a herců. Díky tomu se ve městě každý den odehrávají různá představení a konají akce a festivaly.

 • Poznávání na kole

  Národní parky nemusíte poznávat jen pěšky. V blízkoti každého uvedeného se totiž nachází půjčovna kol. Většinou je možné vrátit kolo na jiném místě, než jste si ho půjčili, čímž ušetříte trochu drahocenného času.

 • Ráj pro sportovce

  Okolí Córdoby přeje sportovním aktivitám. Oblíbené je horolezectvía rafting, ale pokud Vás na adrenalin neužijete, můžete se vydat na výlet na koňském hřbetě třeba k vodopádům.

Co navštívit Cordobě?

V podhůří Sierra de Córdoba se rozkládá město Córdoba, druhé největší město Argentiny. Založil ho Jerónimo Luis de Cabrera v druhé polovině 16. století a jak název napovídá, pojmenoval ho po slavném španělském městě. Nachází se tu nejstarší univerzita v Jižní Americe, kterou otevřeli jezuité v roce 1613.

Nejzajímavější památky najdete ve štvrti Manzana Jesuática, která se díky nim objevila na seznamu světového dědictví UNESCO. Univerzitní budovy ze 17. století, kostel přátel Ježíše Krista a estancias – jezuitské koleje. Projděte se po Calle Obispo Trejos (směrem na jih od hlavního náměstí Plaza de San Martin) a prohlédněte si místní koloniální architekturu. Perlou mezi historickými budovami je Inglesia de la Compania de Jesus z roku 1645.

Zachtělo se Vám do přírody? Ať už na procházku, nebo celodenní túru, zajeďte si do některého z okolních národních parků. V Lihué Calel budete moci obdivovat architektonické památky a v horském Quebrada del Condorito kondory, které jsou tu chráněni. V přírodním parku Cerro Colorado prozkoumáte jeskyně s malbami vytvořenými původními obyvateli.

Nejkrásnější ručně vyráběné suvenýry pořídíte na Paseo de las Artes mezi ulicemi Belgrano a Canada. U stánků Vás bude zrak přecházet z barevné bižuterie, kabelek, obrazů, malovaných lampionů a sliny se Vám budou sbíhat při pohledu na lokální dobroty a alkoholické nápoje. Rušno tu je až do pozdního večera, kdy se na centrálním náměstí i mezi stánky začíná tančit.

Argentinskou kuchyni si oblíbí především milovníci masa. Nejlepší argentinské steaky dostanete v restauraci Sibaris na Calle Buenos Aires nebo v Alcorta Carnes y Vino na Figueroa Alcorta. V té Vás kromě výtečně připraveného masa zaujme také široká nabídka skvělých lokálních vín. Pokud máte raději domácí atmosféru, zajděte do Viejo Lobo na ulici Avenida 24 de Septiembre, kde se místní schází na vajíčko v šunce s hranolkami a zeleným hráškem.

Užitečné informace o letištích v Cordobě

Oblíbené aerolinie na trase z z Cordoby

Letový rozvrh: Cordoba