Menu

Vyhledat lety z Parauapebas

Parauapebas

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC -3
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Z místa na místo

  Pokud se chystáte do Pary, vždy musíte počítat s opožděním, pokud budete cestovat vlaky nebo autobusy. Čas cesty se pravidelně prodlužuje, zejména během období dešťů. 

 • Malý přítok velké řeky

  Název města pochází od řeky, na které bylo založeno. Parauapebas v jazyce tupi označuje malý přítok velké řeky. Tou velkou řekou je samozřejmě míněná Amazonka. 

 • Hlučné město

  Během pobytu vás může překvapit, z kolika míst se ozývají různé zvuky. Jsou zde hustě instalovány megafony, ze kterých je celý den pouštěno rádio. 

Co si nesmíte nechat ujít v Parauapebas?

Parauapebas je město nacházející se ve státě Pará, v severní části Brazílie. Tímto státem protéká Amazonka, nejdelší řeka na světě, s největším povodím a největším průměrným průtokem. Hledáte jiný symbol této lokality? Je ním samozřejmě amazonský deštný prales, který je součástí Amazonie, největšího a druhově nejpestřejšího zeleného územní na planetě. Tvoří polovinu deštných pralesů na světě. V tomto regionu se až do osmdesátých let vlastně nic nedělo. Změnu pro Parauapebas znamenalo otevření nedalekého Serra dos Carajás, největšího dolu na železnou rudu na světě. 

Atrakce, které zde naleznete, jsou spojeny především s nezvykle bujnou a exotickou přírodou. V bezprostřední blízkosti Parauapebas se nacházejí dva národní parky – Floresta Nacional do Tapirapéaquiri a Floresta Nacional do Itacaiuna a také přírodní rezervace Reserva Biológica do Tapirapé. V samotném městě se můžete vydat do místní ZOO – Parque Zoobotanico Vale, která se nachází na ulici Estrada Raimundo Mascarenhas. Uvidíte zde mnoho zvířat, která na jiných místech nepotkáte. Pozor na hravé opičky! 

Kam si v Parauapebas vyrazit na oběd? Podle doporučení cestovatelů i místních gurmánů stojí za návštěvu alespoň tři místa. První restaurací je Dom Mendonca, najdete ji na adrese Rua 10, Uniao. Podávají se zde nejen tradiční brazilská jídla, ale také pokrmy japonské kuchyně. V menu najdete velký výběr darů moře a také jídel založených především na rýži. Dalším místem, které láká na dobrou kuchyni, je Becco Arte e Bistrô na Rua 9 254. Zde také najdete tradiční místní kuchyni, ale nejen to – podávají moderně pojatá španělská a francouzská jídla. Pokud netrváte na tom, že restaurace musí mít exkluzivní interiér a rádi si pochutnáte na dobře kořeněném mase, vydejte se do baru Galego. Najdete ho na adrese Rua 14, 241. Dělají tady opravdu výborné steaky. 

Užitečné informace o letištích v Parauapebas

Oblíbené aerolinie na trase z z Parauapebas