Menu

Ryanair lety z Brindisi do Benátek

Ukazát filtry

Benátky

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: italština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Na vodě

  Cena projížďky gondolou je dosti drahá (cca 20 euro za osobu), ale je to nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte, že ceník se může měnit. Mimo jiné závisí na tom, kolik lidí nastoupí do loďky – čím více, tím levněji a také na denní době – dražší je projížďka večer – také záleží na aktuální náladě gondoliéra.

 • Pouze pro ranní ptáčata

  Mercati di Rialto je více než sedm století střediskem obchodu v Benátkách. Pokud si chcete koupit čerstvou zeleninu, ovoce nebo ryby, vydejte se sem už brzy ráno. Později je mnoho zboží již vyprodáno.

 • Proslulý karneval

  Karneval v Benátkách trvá 180 dnů. Během těchto dnů po městě krouží maschere, tedy muži v maskách a barevných oděvech, kteří lákají ke společné zábavě. Během karnevalu si nenechte ujít tzv. let anděla – kdy akrobat projde po laně mezi zvonicí na náměstí sv. Marka a Dóžecím palácem.

Co si nesmíte nechat ujít v Venice?

Benátky jsou jedním z nejromantičtějších měst na světě. Právě zde, v úzkých malebných uličkách a kolem kanálů, na kterých se pohupují gondoly, se každý rok zasnoubí několik tisíc párů zamilovaných z celého světa. V čem spočívá magie tohoto místa?

Benátky nacházející se na 118 ostrovech jsou v současné době synonymem pohodlného života bez spěchu a hlučných ulic za okny.  Jsou spojovány s úchvatnou architekturou a navíc s nejchutnějšími jídly na světě. Nejkrásnějším zážitkem je ztratit se v síti úzkých uliček s více než 400 mosty nad kanály a labyrintu náměstíček zaplněných stoly, které lákají k posezení u kávy nebo spritzu.

Pokud se budete po městě toulat jen tak bez cíle, určitě narazíte na další atrakce Benátek, např. na náměstí sv. Marka v nejstarší části města se nachází bazilika sv. Marka (Basilica San Marco), Dóžecí palác (Pallazzo Ducale) a zvonice, ze které se rozprostírá krásný výhled na město. Během procházek podél kanálů můžete také objevit Ponte dei Sospiri (Most Nářků) a krásný pohled na Canal Grande.

Pokud se chcete na chvíli cítit jako místní obyvatel Benátek, věnujte jeden den na giro dei Bacarì, tedy obcházení barů, kterým se zde říká baccro. Střídejte podniky po celý den a v každém z nich si dejte koktejl Bellini, spritz nebo gingerino al prosecco – k němu si dopřejte malé místní předkrmy jako například tramezzini, mořské plody nebo těstoviny.

Výborně vaří v restauracích Ristorante Osteria N. 1, Osteria del Canson nebo Osteria al Pesador. Když dostanete chuť na zákusek, rozhodně si dejte zmrzlinu. Ne nadarmo se říká, že italská zmrzlina je ta nejlepší na světě. Kam zajít? Třeba do cukrárny Alaska na ulici Calle Larga dei Bari, do Gelateria il Doge na Dorsoduro a také do La Mela Verde na ulici Fondamenta de l'Osmarin Castello.

Během pobytu v Benátkách doporučujeme plavbu tzv. vodním taxi, tedy vaporettem. Takto se můžete pohodlně dopravit na nedaleké ostrovy Benátského zálivu. Malebné jsou zejména Murano, Burano a Lido. První z nich tvoří sedm ostrůvků propojených mosty jako je tomu v Benátkách. Toto místo je proslulé nejen díky mnohobarevným omítkám domků, ale také díky dlouhé tradici výroby dekoračního skla Murano. V Burano zase můžete potěšit oči barevnou architekturou a krajkami proslulými na celém světě a na Lidu strávit čas na jedné z mnoha širokých písčitých pláží. 

Užitečné informace o letištích

Brindisi Benátky