Menu

Ryanair lety z Barcelony do Hamburku

Ukazát filtry

Hamburk

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: němčina
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Hamburk – čisté město

  V roce 2011 město získalo titul Evropského hlavního města čistoty. Zaslouženě. Pokud se budete procházet ulicemi, je těžké si nevšimnout, jaké se městu dostává péče.

 • Miniatur Wunderland

  Park s miniaturami je jednou s nejoblíbenějších atrakcí města. Najdete ho na Kehrwieder 2-4. Část exponátů je pohyblivá. Cena vstupenky pro děti je 6 euro a pro dospělé 12.

 • Muzikálové město

  Hamburk je třetím muzikálovým městem na světě po New Yorku a Londýně. Nachází se zde více než 50 muzeí a více než 300 divadelních scén.

Co si nesmíte nechat ujít v Hamburku?

Typické majestátní německé město plné zahrad a parků ukazuje večer v některých čtvrtích svou zcela jinou, večírkovou tvář. Poznejte Hamburk v různých verzích.  

Hamburk je bezesporu jedním z nejhezčích měst v Německu. Nachází se na severu země, jeho architektura evokuje skandinávská města. Monumentální měšťanské domy, široké ulice a krásné městské parky na návštěvnících udělají silný dojem. První osada na území dnešního města vznikla již kolem 4. století př. n. l. Dnes je Hamburk vzhledem k počtu obyvatel druhým největším městem v Německu a zároveň jeho největším přístavem. 

Hamburk je městem zeleně. Nachází se v něm park Planten un Blomen, který patří k nejdůležitějším atrakcím města. Na jeho území najdete botanickou zahradu, skleník s palmami a největší japonskou zahradu v Evropě. Během letního večera se sem vydejte, abyste mohli obdivovat krásné hudebně-světelná show. 

V okolí města se nachází také proslulý Heide Park – největší zábavní park v severním Německu. Na ploše kolem osmdesáti hektarů na vás čeká více než padesát nejrůznějších atrakcí, které jsou rozděleny na tematické okruhy jako Záliv pirátů, Transylvánie nebo Divoký západ. 

Dostali jste chuť na typické německé jídlo? Zajděte si na currywurst – například do Curry Queen Deli na adrese Zippelhaus 2 nebo do Kiez Curry na Querstraße 2. Pokud si chcete dát něco ze světové kuchyně, navštivte Kailua Poké, tam si můžete objednat proslulou „havajskou mísu“, ve které naleznete všechno možné – od syrové ryby, přes rýži až po velké množství zeleniny. Pokud si neumíte představit výlet bez chutné pizzy, měli byste zajít do Überquell, kde se nejen chutně najíte, ale také se napijete piva, které se vaří namístě. 

Hamburk je městem mnoha tváří – ulice Reeperbahn je jedním z nejznámějších míst s nočními kluby v Evropě, centrum města je živelné a rušné, čtvrť Blankenese nás zase upoutá velkým počtem překrásných vil. Každá čtvrť zde vypadá jinak, ale všechny se spojují do harmonického celku a tvoří nezvyklé město plné života, které zkrátka musíte navštívit.

Užitečné informace o letištích

Barcelona Hamburk

Oblíbené aerolinky na trase Barcelona - Hamburk