Menu

Ryanair lety z Ammánu do Varšavy

Ukazát filtry

Varšava

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Odpočiňte si na pláži!

  Divoká pláž v centru dvoumilionového města? To je možné pouze ve Varšavě! Na pravém břehu Visly, naproti centra, najdeme bujnou zeleň a širokou pláž. Je to místo, kde obyvatelé Varšavy rádi tráví volný čas. Nejlepší zážitek budete mít, pokud se zde vypravíte během teplého letního večera a pocítíte tu neopakovatelnou atmosféru. Je zde krásný pohled na celé panoráma města, historického centra, stejně jako na impozantní most Poniatowského.

 • Město jako fénix

  Varšava byla značně poškozena během druhé světové války – kvůli vojenským akcím a cíleným útokům na stavby ze strany ustupujících Němců, bylo zničeno až 85 % zástavby na levém břehu Varšavy. Rozhodnutí o jejím opětovném postavení bylo přijato ihned po ukončení války, ale teprve v roce 1974, po rekonstrukci Královského zámku, lze uznat, že se město znovuzrodilo z popela. Dodnes během procházky po městě narazíme na stopy, které svědčí o tragickém osudu města.

 • Streetfood na nástupišti

  Chcete pocítit výjimečnou atmosféru a zjistit, jaké chutě mají rádi místní? Vydejte se večer o víkendu na bývalé nádraží Warszawa Główna a navštivte noční trh! Na nepoužívaných nástupištích můžete vyzkoušet kvalitní pouliční občerstvení z celého světa a užít si Varšavu po setmění. Později doporučujeme procházku po centru a dojít až do kavárny Powiśle, která se nachází v modernistické stavbě… bývalé nádražní pokladně.

Co si nesmíte nechat ujít ve Varšavě?

Hlavní město a zároveň největší město Polska to je skutečná mezinárodní metropole. Město, které bylo takřka zničeno během druhé světové války, během posledních dvou dekád udělalo vše, aby se stalo významným centrem evropského obchodu a kultury.
Varšavské Staré a Nové město jsou na seznamu každého výletu do hlavního města Polska. Když se procházíme po ulicích Starého města, ulicí Frety a Novoměstském náměstí, prohlížíme si katedrálu sv. Jana tyčící se mezi měšťanskými domy, můžeme si představit, jak asi před válkou vypadala místa, která byla později zničena. Z celého historického centra dnešní Varšavy totiž v roce 1945 zbyly jen sutě. Za návštěvu stojí také Královský zámek, který je vstupní branou do nejstarší části Varšavy – ulic s paláci a měšťanskými domy ze 17.-19. století a náměstími kolem Starého města. Vydejte se také na dlouhou procházku po Krakovském předměstí, které navazuje na ulici Nowy Świat. Na nich a postranních uličkách probíhá život staré části Varšavy.
Varšava to ale nejsou jen okázalé městské paláce a úzké měšťanské domy kolem hlavního náměstí. To je také impozantní Palác kultury, který se tyčí v centru města a městská čtvrt na levém břehu Visly, Praga, která si zachovala předválečný vzhled. Nezvyklým zážitkem pro milovníky muzeí rozhodně bude návštěva moderních expozic v Muzeu Varšavského povstání, Centru Kopernik a POLIN – Muzeu dějin polských Židů nacházejícího se v centru Muranowa, socrealistické čtvrti, která vznikla na místě ghetta, které bylo srovnáno se zemí během druhé světové války.

Užitečné informace o letištích

Ammán Varšava

Oblíbené aerolinky na trase Ammán - Varšava