Menu

Ryanair lety z Malagy do Bournemouthu

Bournemouth

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Nejšťastnější město!

  V roce 2007 agentura First Direct provedla průzkum týkající se otázky, jak jsou lidé spokojeni s místem svého bydliště. Bournemouth v něm bylo vyhodnoceno jako nejšťastnější město v Anglii.

 • Let balónem

  Jednou z nejzajímavějších atrakcí ve městě je let horkovzdušným balonem. Vznáší se až do výšky sto padesáti metrů. Uvidíte z něj překrásné pohledy na město a okolí. Odvážíte se?

 • Malí společníci

  Díky místnímu podnebí zde roste mnoho zajímavých rostlin. V parcích můžete potkat veverky, mají šedou barvu srsti, jsou zvyklé na lidi a často za nimi běhají. Nabídněte jim oříšek.

Co si nesmíte nechat ujít v Bournemouthu?

Bournemouth je město střední velikosti, počet jeho obyvatel dosahuje sta osmdesáti tisíc. Nachází se ve stejnojmenném distriktu v hrabství Dorset, v jižní části Anglie u kanálu La Manche. Pláže v okolí jsou považovány za jedny z nejčistších v Británii. Zcela výjimečným bodem, který se na pobřeží nachází, je molo Bournemouth Pier.  

Město je velmi důležité z ekonomického hlediska, protože láká mnoho turistů. Každý rok sem přijíždí kolem pěti miliónů návštěvníků, kteří obdivují překrásné pobřeží a užívají si bujarý noční život. Bournemouth je atraktivní také pro ty, kteří chtějí zlepšit svůj zdravotní stav. Panují zde výtečné podmínky – není tu příliš horko a blízkost oceánu zaručuje vhodnou vlhkost ovzduší. Bournemouth byl známým lázeňským městem již v 19. století.   

Kultura ve městě se dynamicky rozvíjí zejména díky početné akademické obci a také mnoha jazykovým školám, do kterých přijíždějí žáci a studenti ze všech koutů světa. Je skvělým místem, kam se vydat na víkend například v zimě, která v těchto místech není příliš mrazivá. Třeba se vám podaří stihnout vánoční trhy? Centrum města je skutečně mnohonárodnostní a usíná velice pozdě. Zajděte si na představení do divadla a po skončení, až budete mít hlad nebo chuť na drink, si nebudete stěžovat na nedostatek otevřených hospůdek.  

Kam si zajít na večeři? V restauraci Roots ltd na adrese 141 Belle Vue Road vyzkoušíte výtečná jídla podávaná rafinovaným způsobem. Skvělou italskou pizzu nebo těstoviny podávají v El Murrino na 154 Old Christchurch Rd. Nesmíte také v žádném případě vynechat britskou klasiku fish and chips – dáte si ji v Chez Fred na 10 Seamoor Road. Rozhodně sem zajděte, až budete mít veliký hlad, porce jsou obrovské a neuvěřitelně chutné! Na večerní drink nebo skleničku vína – a možná ještě něco k tomu – pozvěte své blízké do Renoufs na adrese 48 Poole Road.

Užitečné informace o letištích

Malaga Bournemouth