Menu

Wizz Air lety z Granadilla de Abona do Katovic

Ukazát filtry

Katovice

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Na OFF!

  V srpnu se v katovickém Údolí třech rybníků (Dolina Trzech Stawów) koná jedna z nejzajímavějších hudebních událostí v Evropě, tedy OFF Festival. Na čtyřech scénách lze poslouchat více než 70 skupin, které se věnují alternativní hudbě.

 • S výhledem na město

  Pokud si chcete prohlédnout nejpůsobivější panorama města, nezapomeňte se během návštěvy Slezského muzea vydat na rozhlednu na bývalé těžební věži. Rozhodně to stojí za to!

 • Najíte se dosyta

  Typickým jídlem pro tento region jsou „kluski, rolada i modro kapusta”, tedy slezský oběd. Můžete si ho dát ve většině restaurací ve Slezsku. Vyzkoušejte a uvidíte, že si bude chtít přidat.

Co si nesmíte nechat ujít v Katovicích?

Katovice byly donedávna známé především jako nejdůležitější průmyslové centrum na jihu Polska. Dodnes je okolní krajina poseta důlními věžemi a tzv. familoky, tedy domy pro horníky a jejich rodiny. Během několika posledních let se ale atmosféra města mění. Dnes je to město kultury, dobrého jídla a moderní architektury. 

Po mnoho let bylo Slezsko a také samotné Katovice spojovány s důlním průmyslem. Dnešní město je přitažlivé pro turisty nejen díky skvělým a světově oceňovaným architektonickým projektům, vydařeným revitalizacím průmyslových budov, ale také kulturním událostem, muzeím představujícím dějiny regionu ale i skvělé místní kuchyni. 

V Katovicích lze na každém kroku vidět, že město prochází promyšlenou transformací. Stačí se vydat k futuristické kulturně-sportovní aréně Spodek nebo do nedaleké Strefy Kultury (Zóny kultury) s černým jak uhlí Mezinárodním kongresovým centrem, monumentálním sídlem národní opery a s postaveným na území bývalého dolu Slezským muzeem. Slezskému muzeu určitě věnujte více času, protože má jednu z nejlepších interaktivních výstav v Evropě a rozhodně se zde nebudete nudit.

Pokud budete hledat památky, určitě se vydejte do modernistické části města, která se nachází za železničními kolejemi. Můžete se projít Stezkou moderny a najít mj. budovy Slezského vojvodského úřadu a Slezské zprávy nebo typické měšťanské domy a vily z 30. let 20. století. Nezapomeňte také navštívit malebnou a velmi módní čtvrť Nikiszowiec. Jedná se o bývalé dělnické sídliště s cihlovou zástavbou. Nachází se zde mnoho skvělých restaurací, kaváren a galerií umění. Konají se zde také festivaly pod holým nebem, které lákají mnohé návštěvníky. V létě například Pouť u babičky Anny a v rámci festivalu naivního umění Art Jarmark, v zimě Adventní trhy. 

Pokud si rádi užijete dobrou zábavu, nemůžete minout Mariackou ulici, která se nachází v samotném srdci města, nedaleko hlavního železničního nádraží. Zde se nachází většina nejlepších klubů, hospod a restaurací, které nabízejí jídlo z celého světa. Přesvědčte se, že právě zde prožijete atmosféru nikdy nekončícího večírku.

Užitečné informace o letištích

Granadilla de Abona Katovice

Oblíbené aerolinky na trase Granadilla de Abona - Katovice