Menu

Vyhledat lety z letiště Dr. Leite Lopes

Dr. Leite Lopes

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC-3 (léto), UTC-2 (zima)
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Černý pramínek

  Název Ribeirão Preto znamená v doslovném překladu černý pramínek (nebo potůček, říčka). Název pochází od potoka s tímto názvem, u kterého bylo město založeno. Půjdete si ho prohlédnout?

 • Brazilská Kalifornie

  V Ribeirão Preto panuje skoro po celý rok slunečné počasí a vysoké teploty. Z tohoto důvodu je město jedním s nejnavštěvovanějších míst v Brazílii a je také nazýváno brazilskou Kalifornií.

 • Zábava nejen během karnevalu

  Koná se zde největší micareta v Brazílii pod názvem Carnabeirão. Micareta je druh zábavy podobné karnevalu, ale koná se mimo sezónu, v různých ročních obdobích podle daného místa.

Co si nesmíte nechat ujít v Ribeirão Preto?

Ulice plné života, bary, kde se podává místní pivo, bujaré oslavy svátků - Ribeirão Preto nikdy nespí. Tady si dáte tu nejlepší kávu v celé Brazílii. 

Ribeirão Preto je město nacházející se na severovýchodě brazilského státu São Paulo. Je to centrum kulturního života země – koná se zde Národní knižní veletrh nebo festival Tanabata, který propaguje japonskou kulturu. 

Vzhledem ke svému horkému podnebí láká Ribeirão Preto k trávení večerů venku. Funguje zde mnoho barů s místními pivy. K nejznámějším pivovarům patří například Lund, Pinguim, Walfanger, Pratinha nebo Weird Barre. V Ribeirão Preto byl také otevřen první minipivovar v Brazílii – Cervejaria Colorado. I s hospůdkou ho najdete na ulici Avenida Independencia. Nabízí 70 druhů piv.  

Opravdovou brazilskou kuchyni můžete mj. ochutnat v Pinguim na adrese Rua General Osorio 389. Restaurace zde funguje od roku 1936. Dobře se najíte také v Coco Bambu Ribeirão Preto na Avenida Luiz Eduardo Toledo Prado 900. Tato restaurace se specializuje na dary moře. Mnoho jídel je podáváno na velkých tácech, díky čemuž se mohou hosté u jednoho stolu podělit jídlem a všechno vyzkoušet.  

Ti, kteří si neumí představit trávit volný čas bez nakupování, zde také najdou něco pro sebe. V Ribeirão Preto se nachází několik obchodních domů – mezi jinými Iguatemi nebo Novo. Ve městě působí také tržnice, na které lze nakoupit lokální výrobky (například široký výběr oblíbených delikates) nebo drobné suvenýry. 

Město je známé díky zpracování kávy. Pokud chcete zjistit, jak se zde vyrábí, navštivte muzeum na ulici Avenida do Cafe. Ne Rio de Janeiro, ale právě Ribeirão Preto je místem, kde vznikly nejvýznamnější školy samby v zemi. Zapište se na alespoň jednu hodinu do União Escolas De Samba Entidades De Carnavais De Ribeirão Preto nebo Escola De Samba Embaixadores Dos Campos Elíseos. 

Zdejší obyvatelé slaví mnoho svátků – ať už těch spojených přímo s Ribeirão Preto nebo celostátních. Nejdůležitějšími událostmi jsou den sv. Šebestiána – patrona města – který připadá na 20. ledna a výročí města, které se oslavuje 19. června.

Oblíbené aerolinie na trase z Dr. Leite Lopes

Letový rozvrh: Ribeirao Preto