Menu

Vyhledat lety z letiště Popayán Guillermo León Valencia

Guillermo Leon Valencia

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC -5
  Měna: Kolumbijské peso (COP)

 • Velký týden

  Jedním z nejdůležitějších svátků ve městě je Velký týden. Během něj sem přijíždějí tisíce lidí, aby se zúčastnili proslulých poutí. V tomto čase se také koná festival náboženské hudby. 

 • Miniatura města

  El Pueblito Patojo je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Popayánu. Nachází se vedle La Pamby a najedete v něm miniatury všech nejdůležitějších míst ve městě.

 • Vyhlídka na vrcholu pyramidy

  Na křižovatce Carrera 2a a Calle 1a se nachází El Morro de Tulcan, kde je rozhledna a místo setkání místních obyvatel. Prohlédnete si zde také památník zakladatele města Sebastiana de Belalcazara.

Co si nesmíte nechat ujít v Popayánu?

Popayán je hlavním městem kolumbijského departamentu Cauca, který se nachází na jihozápadě země. Nehledě na to, že je poměrně malým městem, je zde živo po celý rok. Silně zakořeněné náboženské tradice se zde potkávají s moderní kulturou a pouličním uměním. 

Popayán je velice oblíbené město díky své krásné koloniální architektuře s charakteristickými španělskými prvky. Město se také může pochlubit dokonale zachovalou historickou čtvrtí. Již od sedmnáctého století se obyvatelé a městská správa snaží zachovat bílou barvu na fasádách domů. Sami tvrdí, že to dělají hlavně proto, aby řádně oslavili Velikonoce. Díky této vzorné péči o město je  Popayán nazýván La Ciudad Blanca, tedy bílé město. 

Kuchyně a potraviny, které se zde vyrábějí, jsou proslulé nejen po celé Kolumbii ale také v zahraničí. V Popayánu se koná velice mnoho akcí propagujících chutě tohoto regionu. Jako příklad můžeme uvést každoroční zářijovou událost, během které jsou uváděny nové potraviny, které vznikly jako výsledek dlouhodobých debat a výzkumů probíhajících v Národním gastronomickém kongresu. Během této události se konají konference, workshopy a ochutnávky. Zdůrazňuje se zde důležitost chutí a vůní jídla a také, a možná především, jeho význam pro místní kulturu. O tom, jak důležité místo Popayán zastává na gastronomické mapě světa, svědčí skutečnost, že obdržel titul Kreativního města gastronomie (Creative City of Gastronomy), který mu udělila organizace UNESCO. 

Kde se tedy můžete dobře najíst? Vzhledem k tomu, jak důležitou roli ve městě hraje kuchyně, najdete zde mnoho výborných restaurací. Jedním z nejoblíbenějších míst je Mora Castilla na adrese Calle 2 4-44.  Naleznete zde lokální předkrmy a k nim si dáte něco z pestré palety koktejlů. Na pizzu si zajděte do restaurace a pizzerie Italiano na ulici Calle 4 8 - 83. Pokud vám po celém dni výjimečně vyhládne, rozhodně zajděte do La Cosecha Parrillada Centro na Calle 4 7-79. Porce jsou velice velké a jídlo výtečné.

Oblíbené aerolinie na trase z Popayán Guillermo León Valencia