Menu

Vyhledat lety z letiště Filadelfia Northeast

Northeast

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC-4 (léto), UTC-5 (zima)
  Měna: Americký dolar (USD)

 • Jděte na výlet

  Ve Filadelfii působí řada firem, které nabízejí tematické pěší procházky po městě. Na výběr je mj. kulinářská trasa, stopami zakladatelů města nebo objevování nejlepšího streetartu.

 • Magické zahrady

  Na konci 60. let si na South Street našel byt Isaiah Zagar. Začal zdobit okolní stavby barevnými mozaikami ze skla a keramiky. Dnes je lze obdivovat ve Philadelphia’s Magic Gardens.

 • Pohled dolů

  Nejhezčí vyhlídkový bod na panoráma Filadelfie se rozprostírá z vyhlídky na 1650 Market St. Z 57. patra mrakodrapu se můžete rozhlížet na všechny světové strany.

Co si nesmíte nechat ujít ve Filadelfii?

Přestože zde lze na každém kroku pozorovat evropské kořeny, město žije životem mnoha kultur. Nejsnadněji je můžete poznat na tržnici, kde lze koupit potraviny ze všech koutů světa. 

Filadelfie je jedním z prvních velkých měst v USA, které bylo založeno Evropany. Městská práva získalo v roce 1701. Zde, s pomocí Benjamina Franklina, vznikla první nemocnice na území americké kolonie. Filadelfie byla také prvním hlavním městem Spojených států. 

Do poloviny 19. století hranice města odpovídaly dnešní čtvrti Center City. Zde se nacházejí nejzajímavější stavby. Městská radnice v imperiálním stylu má výšku 167 m, 20 výtahů a hodiny na věži s průměrem skoro 8 metrů. Nedaleko se nachází zvon svobody, který symbolizuje boj o nezávislost země. Pokud zde budete během vánočních svátků, zajděte do poměrně nenápadného obchodního domu Macy’s. Najdete zde obrovské varhany, na kterých jsou hrány nezvyklé skladby. 

Bojíte se rádi? Ve Filadelfii najdete něco pro sebe. Kousek severně od historického centra navštivte státní vězení založené v roce 1829. Kromě řadových cel s pryčnou a provizorním stolem se zde nachází také luxusní cela, ve které si odpykával trest Al Capone, nebo podnik vězeňského lazebníka. 

Opravdovou legraci si dětí užijí v muzeu Please Touch Museum – zde mohou sami řídit autobus, nakupovat, postavit dům z cihel, péct chleba nebo se přenést do světa Alenky z říše divů. 

V historické části města rozhodně navštivte Reading Terminal Market, kde se hodně stánků obchodníků nachází na stejném místě jako v době jeho otevření, v roce 1892. Ochutnejte chlebíčky s pečeným vepřovým u DiNic’s, které Travel Channel ohodnotil jako nejchutnější v celé Americe. V Dutch Eating Place si objednejte trojhránky s jablky a v Miller’s Twist si kupte s sebou preclíky, které ručně vyrábějí amišové. Pokud máte rádi sýry, rozhodně navštivte Fair Food Farmstand, kde se prodávají přírodní sýry od místních výrobců. Zejména pak doporučujeme modrý sýr z farmy Birchrun.

Letový rozvrh: Philadelphia (PA)