Menu

Vyhledat lety z letiště Ostrava Airport

Ukazát filtry

Ostrava Airport

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Koruna česká (CZK)

 • Mizející hrad

  Slezskoostravský hrad je nyní o 10 metru nižší, než byl před 150 lety! Kdysi se nacházel na malém kopci, dnes je na rovině. Tyto změny jsou výsledkem těžby uhlí a tím způsobených geologických změn, které vedly ke snížení povrchu půdy a zničení hradu. Mnoho let zříceniny strašily místní obyvatele i návštěvníky města. Naštěstí po roce 1990 se podařilo tento objekt zabezpečit a rekonstruovat významnou část hradních zdí.

 • Celodenní večírek

  Sláva ulice v centru města už dávno překročila hranice České republiky. Stodolní ulice je hustě zastavěná měšťanskými domy. Nachází se nedaleko centra města a najdeme zde velké množství hospod, restaurací a hudebních klubů. Během letních dnů jsou na ulici lidé od večera do bílého rána. Mezi lidmi, kteří se sem přicházejí bavit, jsou nejen místní, ale také Poláci, Němci, Rakušané a dokonce i Italové!

 • Město na pohraničí

  Ostrava je městem na hranici kultur – české, slezské a polské. Na pravé straně řeky Ostravice dlouhou dobu bydleli Poláci, kteří používali slezské nářečí. Tyto vlivy, nehledě na to, že většina obyvatel Ostravy je české národnosti, jsou stále přítomné. V Ostravě pracuje také mnoho Poláků, kteří sem přijíždějí, protože hranice není daleko.

Co si nesmíte nechat ujít v Ostravě?

Největší město, které leží na hranici Moravy a Slezska se proslavilo svou bohatou průmyslovou historií, ale umí také překvapit svou novou tváří. Můžeme zde navštívit rekonstruovaný Slezskoostravský hrad nebo skvělou zoologickou zahradu, kde můžeme obdivovat ohrožené druhy zvířat z celého světa.
Ostrava se nachází na soutoku řek Odry, Opavy, Ostravice a Lučiny, nedaleko hranice s Polskem. Byla založena ve 13. století, kdy vznikla také nejznámější stavba z tohoto období – Moravskoslezský hrad. Centrum města je hustě zastavěno měšťanskými domy a administrativními budovami z 19. a 20. století. Stojí za to se projít do centra, na Masarykovo náměstí, kde se nachází renesančně-barokní radnice a prožít atmosféru průmyslového města z přelomu století. Za návštěvu strojí také již zmiňované ZOO – moderní komplex plný exotických zvířat.
Industriální dědictví města je cítit téměř na každém kroku. Podél cesty z Hlavního nádraží do centra narazíme na zavřený důl Jindřich. Pro návštěvníky je na předměstí otevřen důl Michal, který tvoří celý komplex budov a před kterým stojí parní lokomotiva z počátku 20. století. Malé i velké děti nezapomenou na návštěvu průmyslového areálu Dolní oblast Vítkovice. Nachází se zde důl, koksovna a vysokopecní provoz – vše se zachovalým zařízením. Nyní areál složí jako galerie, muzeum techniky a místo oblíbených festivalů – například nejvýznamnější hudební události v Ostravě – Colours of Ostrava.

Oblíbené aerolinie na trase z Ostrava Airport