Menu

Vyhledat lety z letiště Hurghada Intl Airport

Hurghada Intl Airport

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: arabština
  Časové pásmo: UTC +2
  Měna: Egyptská libra (EGP)

 • Jako houby po dešti

  První hotel byl na tomto místě postaven v roce 1965. Další pak přibývaly s neuvěřitelnou rychlostí. Dnes na pobřeží Hurghady, na úseku dlouhém cca 60 km, stojí více než 300 hotelů.

 • Čtvrť s atmosférou

  Pokud chcete prožít jedinečnou atmosféru města, rozhodně se vydejte do výjimečné čtvrti Hurghady – Daharu. Projděte se na největší trh a objednejte si v kavárně pravou tureckou kávu.

 • Obdivujte krásu moře

  Rozhodně stojí za to využít možnosti a pozorovat barevný podvodní svět. Mnoho půjčoven nabízí loďky s průhledným dnem, takže můžete v suchu pozorovat neuvěřitelné korálové útesy.

Co si nesmíte nechat ujít v Hurghadě?

Hurghada je městem nacházejícím se ve východní části Egypta, na pobřeží Rudého moře. Jedná se o jeden z nejdůležitějších bodů na turistické mapě světa, je částí riviéry Rudého moře – regionu, ve kterém v nejchladnějším měsíci v roce teplota neklesá pod 25 stupňů. 

Hurghadu si zamilují ti, co se rádi potápějí. Nachází se totiž mezi padesáti korálovými útesy, z nichž jsou nejproslulejší Erg Abu Ramada, Omo Gammar, Shabroor Om Gammar a South Abu Ramada. V regionu najdete kolem dvou set potápěčských základen a také mnoho potopených lodí, kam se budete moci vydat s potápěčskou výpravou. Potopily se zde například Salem Express, Seastar a Thistlegorm. 

Potápění samozřejmě není jediným vodním sportem, kterému se v této destinaci můžete věnovat. Aktivně můžete trávit čas na kitesurfingu, windsurfingu nebo surfování. Nacházejí se zde také překrásné písčité pláže a moře v neuvěřitelné azurově modré barvě. Ideální prostředí pro relaxaci.  

Když už budete v Hurghadě, určitě zajděte na městský trh. Tisíce barev v každém stánku na vás určitě udělají hluboký dojem. Co si stojí to za na tomto místě pořídit? Rozhodně aromatické koření a výjimečné čaje. Nehledě na to, co si vyberete, mějte na paměti, že nesmíte souhlasit s prvotní cenou. Smlouvání je zde neoddělitelnou součástí rituálu nakupování. 

Díky vysokému zájmu o město mezi turisty, zde najdete mnoho míst, kde si můžete dát něco dobrého. Velmi oblíbená je například restaurace Le Garage - Gourmet Burger na ulici Abu Tig Marina, která se specializuje na hamburgery. Ty nejchutnější dary moře si zase můžete dát v The Heaven na adrese Hurghada Marina Boulevard, pokud tedy holdujete tomuto typu jídel, rozhodně se zde vydejte. Restaurace, kde je nejlepší zajít po setmění, je Chuchichaschtli - swiss house na ulici El Balad.  Je zde velký prostor určený k hodování pod hvězdou oblohou, atmosféru zde dotváří rostliny a rozsvícené lampičky.

Oblíbené aerolinie na trase z Hurghada Intl Airport