Menu

Vyhledat lety z letiště Criciuma Diomicio Freitas

Diomicio Freitas

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC-3 (léto), UTC-2 (zima)
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Sestupte do podzemí

  Na sever od centra města se nachází Mina de Visitação Octávio Fontana. Jedná se o vytěžený uhelný důl. Podzemím vás poveze vláček. Na jednotlivých stanicích se seznámíte s dějinami místního hornictví. 

 • Zoologické muzeum

  Toto osobité muzeum prof. Morgana Cirimbelliho Gaidzinky se nachází na ulici Avenida Universitaria. Můžete si zde prohlédnout vycpaná zvířata – ptáky, plazy, savce a také kostry některých druhů zvířat. 

 • Jorginho Lanches

  Dobrá, chutná a levná – taková jsou jídla v Jorginho Lanches na Rua Pascoal Meller. Jděte sem také, pokud se potřebujete najíst rychle. Vřele doporučujeme cheesburger deluxe. 

Co si nesmíte nechat ujít v Criciúmě?

Criciúma je brazilské město nacházející se ve státě Santa Catarina. Bylo založeno 6. ledna 1880 italskými imigranty. O desetiletí později se k nim připojili imigranti z Polska a Německa. 

Kdy je ta nejvhodnější doba na návštěvu Criciúmy? Během roku se zde koná několik festivalů, kdy si celé město užívá společnou zábavu v ulicích města. Místní slavnosti jsou největší atrakcí. V únoru se koná Carnaval de Rua, tedy několikadenní zábava, kdy se na ulicích tančí a zpívá. Slavnost doprovází například soutěž o Královnu a Krále karnevalu. Tradice pochází z roku 1980.  

Na konci léta, v září, se koná Festa das Etnias – festival etnických skupin, které kolonizovaly Criciúmu. Kromě prezentace italské, polské a německé kultury, jsou zde také ukazovány tance, písně a podávána tradiční jídla španělské, portugalské, arabské a africké kuchyně. Oslavy trvají celý týden. Konají se v parku a vstup na ně je zdarma. 

Trochu jiný průběh mají oslavy spojené s kultem sv. Barbory, které se konají vždy 4. prosince. Vše začíná kostelní mší. Poté prochází procesí s obrazem sv. Barbory přes celé město. Po další mši se už obyvatelé věnují tanci a zábavě.

Jedním z nejdůležitějších objektů ve městě je Casa da Cultura Neusa Nunes Vieira na náměstí Nereu Ramos. Tato budova byla otevřena na začátku 40. let 20. století jako městská radnice. V současné době se zde nachází městský archiv a galerie umění. Hned vedle, na tomtéž náměstí, stojí katedrála São José.  Její stavba byla zahájena v roce 1907 a trvala desetiletí. Jedná se o jeden z nejstarších kostelů ve městě.  

Máte chuť na hodinu historie? Nahlédněte do Museu de Colonização Augusto Casagrande, které bylo otevřeno v roce 1980 u příležitosti oslav stoletého výročí města. Muzeum se nachází v typickém italském městském domě v centru. Můžete si zde prohlédnout archivní fotografie, dokumenty, nábytek, domácí potřeby nebo nástroje, které používali italští imigranti na přelomu 19. a 20. století.

Letový rozvrh: Criciuma