Menu

Vyhledat lety z letiště Bar Harbor Hancock County

Hancock County

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC-4 (léto), UTC-5 (zima)
  Měna: Americký dolar (USD)

 • Kajakem i kánoí

  V okolí přístavu funguje několik půjčoven s vybavením pro plavbu. Můžete si vybrat kajaky nebo kánoe. Můžete plout sami nebo si rezervovat plavbu po jedné z malebných tras.

 • Abbe Museum

  Na 26. ulici funguje Abbe Museum – místo, kde jsou k vidění předměty spojené s každodenním životem a dějinami indiánského kmene Wabanaki, jehož členové ostrov obývali.

 • Hledáte adrenalin?

  Zajděte do Acadia Mountain Guides Climbing School na 228. ulici. Zkušený instruktor vám ukáže, jak skvělé je lezení po skalách, když je pod vámi oceán.

Co si nesmíte nechat ujít v Bar Harbor?

Jedno z nejvýchodnějších městeček ve Spojených státech se nachází na ostrově Mount Desert. V první polovině 20. století na tomto místě měli své luxusní chaty nejbohatší členové americké elity. Vše skončilo po sérii požárů v roce 1947, které zničily velkou část městečka. K těmto požárům došlo kvůli dlouhodobému suchu. Nejničivější byl požár, který vypukl v polovině září – uhašení trvalo skoro měsíc.  

Původně na ostrově žili indiáni z kmene Wabanaki, kteří se věnovali lovu ryb a zvěře a sběru lesních plodů, slávek a jiných měkkýšů žijících v břehové oblasti. Název Mount Desert dal ostrovu Samuel de Champlain v roce 1604, kdy se zde zachytil na mělčině a musel si nechat pomoci od místních opravit svou loď. Název lze přeložit jako „ostrov pouštních hor“. Evropané tuto oblast osídlili teprve ve druhé polovině 18. století.

Bar Harbor je dokonalým místem pro odpočinek na čerstvém vzduchu. Je tu mnoho označených tras a stezek pro ty, kteří milují kratší i dlouhé procházky. Máte dobrou fyzickou kondici a chodíte rádi po horách? Pak se vydejte na Cadillac Mountain, kopec o výšce 466 m n. m., který je nejvyšším bodem na atlantickém pobřeží. Pokud rádi jezdíte na kole, také nebudete zklamaní. V okolí je vyznačeno mnoho cyklistických stezek.   

Dáváte místo výletům do hor přednost vodě? Bez obav! Na konci hlavního bulváru zajděte do přístavu, kde se můžete zapsat na potápěčskou výpravu. Prohlédnete si zblízka humry, lachtany a při troše štěstí uslyšíte zpěv velryb. V nabídce je také verze „suchou nohou“ – vypravíte se k majákům a budete moci z lodě obdivovat mořskou přírodu.  

Díky blízkosti oceánu je v Bar Harbor skvělá kuchyně. Zdejší kuchaři umějí perfektně připravovat mořské plody. V C-Ray Lobster na adrese 882 State Highway 3 si rozhodně objednejte raka s ústřicemi a kukuřicí. Nedaleko na čísle 864 v nenápadném bistru Rose Eden Lobster si můžete objednat nejlepšího humra pod sluncem.

Letový rozvrh: Bar Harbor (ME)