Menu

Vyhledat lety z letiště Batman Airport

Batman Airport

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Ložiska ropy

  V okolí města, doslova několik kilometrů od centra, se nachází největší naleziště ropy v Turecku – Bati Raman. Také se zde nejvíce ropy těží – cca 7 500 barelů ropy denně.

 • Horké město

  V létě je to jedno z nejteplejších měst v celém Turecku – teplota stoupá nad 30 stupňů. Rekordní teplota zde byla naměřena v červenci v roce 1962, kdy dosáhla téměř 49 stupňů.

 • Skutečný konflikt nebo propagace města?

  V roce 2008 starosta města, Huseyin Kalkan, ohlásil, že se bude soudit s Warner Bros kvůli údajnému protiprávnímu používání názvu města. Postava ale vznikla dříve než samo město.

Co si nesmíte nechat ujít v Batmanu?

Batman je turecké město nacházející se ve stejnojmenné provincii, v regionu jihovýchodní Anatolie. Leží na soutoku řek Batman a Tigris. Ještě v padesátých letech se zde nacházelo malé městečko, jehož počet obyvatel nepřesahoval tři tisíce. V okolí se ale nacházejí obrovská naleziště ropy, proto se během prací nad intenzivní těžbou nerostu, město rozrostlo neskutečnou rychlostí. Dnes je Batman významnou metropolí, kde žije skoro tři sta padesát tisíc obyvatel.  

Region jihovýchodního Turecka je překrásný – zdejší příroda má vše, o čem sníte. Obrovské hory, vodopády, luční květy a překrásné pohledy do krajiny. Památky a zříceniny, které zde nacházíme, patří k nestarším a světě. Na řece nedaleko města se nachází krásný obloukový most Malabadi Köprüsü, který byl postaven v polovině 12. století. Batman je typickým městem tohoto regionu, takže je to skvělá volba, pokud chcete prožít místní neopakovatelnou atmosféru.

Určitě vás napadla otázka, odkud se vzal název tohoto města, který v naší části světa vyvolává zcela jiné asociace. Je nasnadě, že název nemá nic společného s postavou z Gotham City, což nemění nic na tom, že tato asociace sem přitahuje množství jeho fanoušků. Název města se odvozuje od názvu řeky, která ním protéká. A odkud se vzal její název? Existují alespoň dvě teorie vzniku tohoto názvu. Prví z nich říká, že je odvozen od historické turecké měrné jednotky. Druhá – což je pravděpodobnější – že je spojen s okolními horami Bati Raman, název řeky má být zkratkou jejich názvu.

Pokud máte chuť na tradiční tureckou kuchyni, rozhodně nebudete zklamaní. Mezi mnoha restauracemi a hospůdkami si vyberete například Comce Lokantasi na adrese Diyarbakir Cad. 32 nebo Xalo Hayran Ciger Salonu na Yeni Mahalle 1008 sk.15.

Oblíbené aerolinie na trase z Batman Airport

Letový rozvrh: Batman