Menu

Vyhledat lety do Tokatu

Ukazát filtry

Tokat

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Kebab s lilkem

  Město se proslavilo originálním receptem na kebab. V Tokatu se maso a lilek krájí na kousky, napichuje se na špejle a po několikahodinovém marinování jde na grill. 

 • Zile pekmezi

  Typická místní pasta. Vyrábí se z malých zelených vymačkaných hroznů a melasy. Tato směs se vaří a poté, co se vypaří skoro všechna voda, přidávají se vaječné bílky. 

 • Mevlevihanesi

  V muzeu na ulici Sogukpinar Mahallesi budete mít příležitost si zblízka prohlédnout lidové kroje, oděvy pro tanec a nástroje spojené s dlouholetou hudební tradicí regionu. 

Co si nesmíte nechat ujít v Tokatu?

Území dnešního Tokatu obývali lidé různých kultur. Stopy po své přítomnosti zde zanechali Chetité, Frýgové, Římané i Řekové. Ve městě se zachovalo několik krásných mešit a chrámový komplex.

Návštěvu Tokatu doporučujeme zahájit v hradu s 28 věžemi, který stojí na vrcholu skalnatého kopce v srdci města. Nejstarší nalezené předměty z hradu jsou datovány na 5. století n. l. Hrad byl v pozdějších dobách používán jako vězení pro vzbouřence. Nedávné vědecké nálezy dokázaly, že jedním z vězňů byl také slavný hrabě Drákula, tedy Vlad III. Měl být zatčen v roce 1442 během diplomatické schůzky s tehdejším sultánem Muradem II.

Ali Pasa je klášterní komplex ze 16. století, který zahrnuje mešitu, školu Koránu a lázně. Výjimečně malebná je samotná mešita celá postavená z kamene. Zajímavé je, že tento komplex si nemusíte jen prohlížet. Do dnešních dnů fungují lázně – jak pro muže, tak ženy. Můžete si zde dopřát koupel nebo masáž.

Rozhodně se vypravte na výlet do kamenné jeskyně Ballıca Mağarası, která se nachází 6 km jihovýchodně od centra města. Ve skalních dutinách se nachází několik sálů, nejzajímavější z nich je chodba vedoucí do otevřeného prostoru s jezerem. Při troše štěstí zde můžete uslyšet a pocítit přítomnost trpaslíků – i když se je ještě nikomu nepodařilo uvidět na vlastní oči. Obdivovat zde můžete neuvěřitelné barvy měnící se na stěnách jeskyně.

Dalším tipem na výlet je městečko Pazar vzdálené 20 minut jízdy autem směrem na východ. Nacházelo se na obchodní stezce spojující Persii a Egejské moře, později zde vedla Hedvábná stezka mezi Evropou a Čínou. Dodnes se zde zachoval karavansaraj, tedy hostinec a místo odpočinku pro karavany. Místní hostinec byl nedávno rekonstruován a nyní se zde nachází výborná restaurace. Vřele doporučujeme místní kebab.

Užitečné informace o letištích v Tokatu

Oblíbené aerolinie na trase z do Tokatu

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Tokatu

Najít ubytování v Tokatu