Menu

Vyhledat lety do Malatye

Malatya

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Největší dodavatel meruněk

  Kolem poloviny produkce čerstvých meruněk a až 95 % sušených meruněk v Turecku pochází z Malatye. Ovoce, které se pěstuje v tomto městě, je považováno za nejchutnější díky místnímu výjimečnému mikroklimatu. 

 • Výjimečné okolí

  Malatya se nachází na místě, ve kterém asijské stepi přecházejí do horské krajiny. Na svazích obklopujících město se nachází mnoho ovocných sadů – jsou zde krásné výhledy a příjemné vůně. 

 • Hora Nemrut

  Malatya je skvělým výchozím bodem na túru na horu Nemrut, jeden z nejvyšších vrcholů v Turecku. Mnoho místních turistických kanceláří nabízí dvoudenní výlety na toto místo.  

Co si nesmíte nechat ujít v Malatyi?

Malatya je město nacházející se ve východní Anatolii, tedy v jihovýchodní části Turecka. Je to hlavní město stejnojmenné provincie. První obyvatelé se na těchto místech objevili již před několika tisíci lety. Moderní město na svém dnešním místě bylo založeno na začátku 19. století.

Kdysi byla Malatya proslulá především z pěstování opia, které bylo Brity považováno za jedno z nejkvalitnějších, protože ve svém složení mělo největší obsah morfia. Dnes je hospodářství města založeno především na zemědělství a potravinářském průmyslu. Jednou z nejvýznamnějších potravin jsou meruňky, které zde najdeme v různých podobách – sušené nebo čerstvé – po celý rok. Vydejte se do nákupní čtvrti, která se nachází severně od křižovatky ulic İnönü Caddesi a Fuzuli Caddesi. Větší část tržnice je zastřešená a nejdete zde prakticky cokoli.

Velice důležitým prvkem kultury města Malatya je jídlo. Významné místo v regionální kuchyni zaujímají malé masové karbanátky – köfte, které jsou připravovány na mnoho způsobů. Prý existuje kolem 70 verzí tohoto jídla. K nejoblíbenějším jídlům patří Kağıt kebabı. Je připravováno z jehněčího a pečené zeleniny, balí se do voskovaného papíru, ve kterém se pak i smaží. Před jídlem se papír z masa stahuje. Dalšími oblíbenými jídly jsou plněné listy morušovníku, vinné révy, zelí, řepy nebo květy cukety.

Mnoho turistů považuje Malatyi pouze jako výchozí bod pro výlety na jiná místa. Pokud zde ale budete, věnujte alespoň jeden den na prohlídku města. Vychutnejte si klidnou a přátelskou atmosféru místa, kde doposud není příliš hodně turistů. Budete se cítit jako hosté obyvatel města, na každém kroku, ať už v obchodě nebo na ulici, vám někdo nabídne studený nápoj. Je také velmi pravděpodobné, že až si budete chtít odpočinout a sednout na patník, někdo vám nabídne noviny k sezení, abyste se nezašpinili. 

Užitečné informace o letištích v Malatyi

Oblíbené aerolinie na trase z do Malatye

Letový rozvrh: Malatya

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Malatyi

Najít ubytování v Malatyi