Menu

Vyhledat lety do Huanuca

Ukazát filtry

Huanuco

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština, kečuánština, ajmarština
  Časové pásmo: UTC -5
  Měna: Sol (PEN)

 • Cesta z Limy

  Chystáte se do Huánaca? Let z Limy sem trvá přibližně hodinu. Autobusem sem dojedete cca za osm hodin a autem o něco rychleji, přibližně za šest.

 • Festivaly v Huánacu

  Účastníte se rádi lokálních oslav a festivalů? V tomto městě se jich koná každoročně několik. Nejoblíbenějším je ale Festival Slunce v červenci nebo srpnové oslavy založení města.

 • Počátky lidstva

  Čtyři kilometry od města najdete Kotosh, místo, kde se zachovaly památky starší více než 5 tisíc let. Mezi nimi se nachází například nejstarší kulturní památka v Andách - překřížené dlaně vyryté na zdi starobylé kaple.

Co navštívit v Huánocu?

Huánoco je město v severocentrální části Peru a hlavním městem stejnojmenného regionu. Huánoco má v poměru k jiným regionálním hlavním městům Jižní Ameriky nevelký počet obyvatel – žije zde jen 120 tisíc lidí. Město bylo založeno v údolí řeky Huallaga a může se pochlubit slunečným počasím a blankytně modrou oblohou téměř po celý rok.

V Huánocu sídlí dvě vysoké školy. Veřejná - Universidad Nacional Hermilio Valdizán a soukromá škola Universidad de Huánuco. Hlavním zdrojem obživy pro místní obyvatele je zemědělství. Pěstuje se zde zelenina (batáty, fazole a brambory) a také exotické dobroty jako avokádo, mango nebo papája. Jestli jste gurmáni, je pro Vás Huánoco ideální destinací. Pokud sem míříte z jiné části Peru, můžete se sem pohodlně dostat autem nebo letadlem. Letiště se nachází přiblížně 5 km od města a obsluhuje pouze vnitrostátní lety. Denně odtud létá letadlo do Limy.

Pokud jste fanoušci kopané, určitě Vás potěší, že ve městě najdete dva fotbalové kluby: Social Deportivo León de Huánuco a Alianza Universidad. Mají tu také stadion, Heraclio Tapia León, postavený v roce 1972, kde může během jednoho zápasu fandit 25 000 diváků. Kromě budovy stadionu je symbolem města také kostel sv. Sebastiana, který se pyšní nebesky modrou fasádou.

A o co nesmíte připravit své chuťové buňky? Milovníci piva určitě ochutnají místní mok, jehož základem není chmel, ale kukuřice. Jmenuje se Chica de jora, je jemně nahořklé a chuťově připomíná cider. Dalším oblíbeným nápojem je guarapo, který se dělá z cukrové třtiny. Nenechte si ujít ani pražené fíky podávané s máslem a sušených masem a oblíbenou kuřecí polévku Inchicapi s oříšky a koriandrem.

Užitečné informace o letištích v Huanucu

Oblíbené aerolinie na trase z do Huanuca

Letový rozvrh: Huanuco

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Huanucu

Najít ubytování v Huanucu