Menu

Vyhledat lety do Kayseri

Ukazát filtry

Kayseri

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Döner Kümbet

  Připomíná vám tento název něco? Jedná se o seldžuckou hrobku s věží, která vypadá, jakoby se otáčela kolem vlastní osy. Tedy přesně tak jako maso, které po upečení najdete v döner kebabu. 

 • Národní park Göreme

  Hodina cesty na západ od města vás dělí od parku, ve kterém naleznete 350 byzantských kostelů vytesaných ve skalních útvarech. Nejstarší fresky v těchto kostelech pocházejí z 9. století. Údolí bylo objeveno v roce 1907. 

 • Erciyes Dağı

  Sopka s výškou skoro 4000 m n. m. je obklopená pahorky ze ztuhlého magma. Zde chodí jak fanoušci snazších túr, tak i ti, kteří mají rádi náročnější zimní výpravy. Nachází se zde také oblíbená sjezdovka. 

Co si nesmíte nechat ujít v Kayseri?

Doslova v samotném srdci Turecka se nachází Kayseri, město na úpatí sopky Erciyes. Prvotní název Mazaka byl v roce 17 n. l. změněn na Cezarea na počest císaře Tiberia. 

Na území Kayseri se zachovala řada kümbetů, tedy tradičních seldžuckých hrobek. Nejznámější z nich je Hasbek Kümbeti z roku 1186. Blízko něj se nachází mešita Hasbet Kümbet Camii ze 14. století. Je zajímavá tím, že nepřipomíná většinu známých mešit s minarety. Spíše se podobá románským stavbám – má obdélníkový půdorys a rovnou střechu. Celá je postavena z kamenných bloků. Působí zajímavě také proto, že je obklopena panelovými obytnými domy z konce 20. století.

Když budete trávit čas v Kayseri, určitě se vypravte na výlet do jednoho z nedalekých podzemních měst, např. Kaymakli nebo Derinkuyu. Tato města sloužila křesťanům jako úkryt během římské a muslimské nadvlády. V Derinkuyu se zachovalo mnoho místností typických pro podzemní města – stáje, sklepy, vinice, refektáře a dokonce i kostely. V Kaymakli byly objeveny až čtyři podzemní podlaží města.

Pokud si chcete v Kayseri pořídit suvenýry, rozhodně se zajděte podívat na Velký bazar, který se nachází u Velké mešity. Je neuvěřitelné, že tržnice na tomto místě funguje už skoro 800 let. Zajímavé je, že zastřešená tržnice s mnohými uličkami a obchůdky není turistickou atrakcí, ale místem, kde místní obyvatelé nakupují pro svou každodenní potřebu. Což neznamená, že zde není co koupit – právě naopak. A navíc nebudete jako turisté přeplácet. Můžete si domů přivést například pastirmu, což je sušené hovězí, kterým je toto město proslulé.

Kde vyzkoušet nejvýtečnější turecká jídla? Rozhodně zajděte do Elmacioglu Iskender na ulici Cumhuriyet Mahallesi. Zjistíte, jak chutná pravý kebab a jak výborná jsou jídla vařená podle tradice halal. Doporučujeme také místní sladkosti, zejména kaymak. 

Užitečné informace o letištích v Kayseri

Oblíbené aerolinie na trase z do Kayseri

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Kayseri

Najít ubytování v Kayseri