Menu

Vyhledat lety do Antofagasty

Antofagasta

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC-4 (léto), UTC-3 (zima)
  Měna: Chilské peso (CLP)

 • Co to znamená Antofagasta?

  Původ názvu města nebyl do dnešní doby přesvědčivě vysvětlen. Nejpopulárnější teorie hlásá, že se jedná o spojení slov označujících „vesnici u velkého suchého jezera“ v jednom z původních jazyků. 

 • Čím cestovat?

  Po městě se lze přemisťovat mikrobusy, které obsluhují 13 tras. Navíc zde také funguje síť městských taxi (rozhlížejte se za černými sedany), které mají vytyčené stále trasy. 

 • La Portada

  25 km severně od města se nachází obrovská přírodní skála tvořící oblouk nad břehem oceánu. Vznikla ze sopečné horniny a mořských usazenin v procesu vodní eroze. 

Co si nesmíte nechat ujít v Antofagastě?

Antofagasta je přístavním městem v severní části země. Zajímavé je, že dříve byla součástí Bolívie. Díky svým dějinám a hospodářskému významu je město nazýváno Perlou severu. 

V roce 1872 byla Antofagasta označena bolivijskou vládou jako Puerto Mayor, tedy hlavní přístav, ve kterém probíhal obchod nejen s jinými americkými městy, ale i přístavy z celého světa. Bylo to ve velké míře spojeno s těžbou uhlí v okolí a jeho exportem na zahraniční trhy. Z tohoto období se dodnes zachovala krásná přístavní zástavba. 

Nejvíce viktoriánských staveb z 19. století najdete v Barrio Historico, nejstarší čtvrti města navazující na přístav. Na ulici Bolívar stále stojí železniční nádraží z roku 1887 v barvě láhvově zelené. Bohužel nelze vejít dovnitř, ale ze západní strany přes oplocení můžete bez problém uvidět staré motory a britské telefonní budky. 

Zajímavé muzeum se nachází na ulici Av. Balmaceda & Bolívar. V bývalém celním úřadě bylo založeno Museo Regional, ve kterém lze obdivovat dějiny a přírodu regionu a rozvojové fáze kultury na území dnešní Antofagasty. Mezi vystavovanými objekty se nachází například deformovaná lebka, první koloniální sladkosti nebo hračky vyrobené z plechových konzerv. 

Kam vyrazit za zábavou? Pokud hledáte zajímavé místo, když jste zde o víkendu, nahlédněte do Cafe del Sol na ulici Esmeralda 2013. Tehdy se toto místo plní hudbou a ukázkami místního tance. Během ostatních dnů týdne si v přítulných dřevěných interiérech můžete dát chutná místní jídla. 

Až dostanete chuť na pořádné jídlo s masem, zajděte do El Arriero na ulici Condell 2644. Toto místo je vyhlášené svou specialitou – šťavnatými steaky. Interiér je v rustikálním stylu s vodotryskem uprostřed. Doporučujeme parrilladu. Toto jídlo je pro dva s ohromnou porcí masa. Čím by ale bylo cestování do těchto míst, kdybyste nezkusili stolovat jako obyvatelé Antofagasty? Vejděte do Don Pollo na JS Ossa 2594. U malých umělohmotných stolů, ve stísněném prostoru, si obyvatelé pochutnávají na neuvěřitelně levných šťavnatých kuřatech. 

Užitečné informace o letištích v Antofagastě

Oblíbené aerolinie na trase z do Antofagasty

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Antofagastě

Najít ubytování v Antofagastě