Menu

Qatar Airways

Nejvýhodnější akční lety se společností Qatar Airways na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry
  • Maledivy
    z: Praha (PRG)
    Male
    Zjistěte detaily
    od 14945 CZK

Zjistěte více o Qatar Airways

Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways vznikla v roce 1993. V tuto chvíli patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím dopravcům na světě. Katarská národní letecká společnost je z 50% vlastněna státem, druhou polovinu vlastní soukromí investoři. Dopravce patří k letecké alianci Arab Air Carriers Organization. Sídlí v hlavním městě Dauhá. V roce 2014 byla po osmé vyhlášena SKYTRAXem nejlepším dopravcem na Blízkém východě.

Zavazadla

U letecké společnosti Qatar Airways si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Qatar Airways také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující ekonomickou třídou mohou počítat s pohodlnými sedadly s velkým místem na nohy, polštáři a dekami, elektrickými zásuvkami, interaktivním audio-video systémem a WiFi na palubě Boeingu 787. Pro děti i dospělé je připravena bohatá nabídka firmů, her a hudby. V business třídě mají cestující k dispozici velká sedadla, která lze zcela rozložit na pohodlnou postel. V této třídě je pro cestující zajištěno místo na práci díky většímu prostoru, soukromí, zásuvkám na notebook a, na palubě Boeingu 787, WiFi. Během letu je podáváno občerstvení a jídla od nejlepších šéfkuchařů. Pro cestující první třídou jsou připraveny pohodlné postele a individuální obsluha. Letecká společnost pečuje o každý.

Čtěte více

Online odbavení

Online odbavení je možné na většině tras. Obvykle je odbavení možné provést od 36 hodin do 90 minut před plánovaným odletem. Odbavit se můžete i prostřednictvím speciální mobilní aplikace. Aplikace je dostupná pro operační systémy Android, iOS, BlackBerry. Odbavení na letišti je zahájeno 3 hodiny před odletem a končí hodinu před odletem (pro cestující s ekonomické třídy) nebo 45 minut před odletem (pro business třídu).

Flotila

Qatar Airways má flotilu 200 letadel. Je složena z následujících typů letadel: Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-600, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-8, Airbus A330 Freighter, Boeing 777 Freighter, Bombardier Challenger 605, Bombardier Global 5000 a Bombardier Global Express XRS.

Hamad International Airport

Základnou letecké společnosti Qatar Airways je letiště Hamad International Airport, které se nachází v hlavním městě Dauhá. Na letišti se nachází business salónek Qatar Airways Al Mourjan Business Lounge. Cestující zde mají na výběr bohaté menu, rodinné pokoje a quiet Rosom, kde si mohou odpočinout, než se vydají na cestu. Podle potřeby zde mohou využívat počítače s WiFi nebo herní místnosti, kde si mohou mj. hrát na simulátorech Formule 1. V roce 2014 byl businessový salónek Qatar Airways podruhé vyhlášen jako nejlepší sdružením SKYTRAX.

Jídlo

Na cestující s Qatar Airways čeká výtečné menu připravené čtyřmi slavnými šéfkuchaři z různých částí světa. Mohou zde ochutnat jídla arabské kuchyně a také sezónní saláty, jídla s masem, dezerty a předkrmy. Aerolinka nabízí také speciální jídla připravována na objednávku – bezlepková, se sníženým obsahem laktózy, košer jídla atd. Tato jídla se musí objednat 72 hodin před odletem.

Doplňkové služby

Osoby s handicapem nebo osoby vyžadující speciální asistenci by měly tuto potřebu nahlásit během rezervace letenky nebo nejpozději 48 hodin před odletem. Asistenční pes může cestovat na palubě pouze na trasách do/z USA. V případě jiných tras je zvíře zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru. Pro děti je připravena sada her, pastelky, omalovánky a sladkosti. Rodiče mladších dětí obdrží plenky, vlhčené ubrousky atd.