Menu

Skytrans Airlines

Nejvýhodnější akční lety se společností Skytrans Airlines na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

Skytrans Airlines

Letecká společnost Air Armenia je soukromý arménský dopravce poskytující také služby cargo. Společnost vznikla v roce 2003. Jelikož v té době měla v Arménii výhradní právo poskytovat letecké služby cestujícím pouze společnost Armavia, Air Armenia mohla poskytovat pouze služby cargo. Teprve po krachu a likvidaci národních aerolinek Armavia v roce 2013, dostala Air Armenia povolení převážet cestující a stala se tak největším leteckým dopravcem v zemi. Ukrajinský investiční fond ohlásil v roce 2004 nákup 49% akcií společnosti, zbylých 51% patří řediteli firmy Vladimirovi Bobylevovi. Od března 2015 dopravce létá do Paříže, Frankfurtu, Atén, Moskvy, Petrohradu, Krasnodaru, Nižního Novgorodu, Soči a Jekatěrinburgu.

Zavazadla

U letecké společnosti Air Armenia si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air Armenia také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující aerolinkami Air Armenia mají na výběr dvě rezervační třídy: Ekonomickou a Business. První z nich je typickou levnější rezervační třídou, bez doplňkových služeb. Business třída poskytuje další doplňkové služby.

Flotila

Flotila aerolinek se skládá ze dvou letadel o průměrném stáří 18,9 let. Je to Airbus 319-100 a Boeing 737-500.

Letiště Jerevan

Toto mezinárodní letiště se nachází poblíž obce Zvartnots. Je vzdáleno kol. 10 km západně od hlavního města Arménie, Jerevanu. V letištní hale mají cestující k dispozici bary, kavárny, restaurace, obchody se suvenýry, duty-free obchody a poštu. Dále má na letišti pobočku firma, která poskytuje pronájmem aut a v odletové hale je přístup k bezdrátovému internetu.

Doplňkové služby

Všechny doplňkové služby, jako například speciální jídla pro děti nebo asistenci pro cestující s handicapem je nutné ohlásit společnosti 24 hodin před plánovaným odletem.