Menu

Air Belgium

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Air Belgium na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

Zjistěte více o Air Belgium

Air Belgium

Finská letecká společnost byla založena v roce 1987, o rok později zahájila svou činnost pod názvem Air Botnia, od roku 1998 patří ke skupině SAS. Název Blue1 společnost používá od ledna 2004. V listopadu téhož roku se stala prvním regionálním členem letecké aliance Star Alliance, ale o 8 let později alianci opustila a stala se dceřinou společností Scandinavian Airlines. Od 1. listopadu 2012 marketing a prodej Blue1 vede společnost SAS.

Zavazadla

U letecké společnosti Air Botnia si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air Botnia také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Letecká společnost Blue1 nabízí cestování dvěma třídami - Economy a Economy Extra. Cestující druhé z nich jsou odbavování jako business třída, což znamená, že mají možnost výběru sedadla na palubě, mají možnost využívat elastické tarify, mohou měnit termíny letu, mají jídlo zdarma a mohou sbírat dodatečné body v programu EuroBonus.

Online odbavení

Online odbavení u Blue1 je možné provést od 22 hodin do 1 hodiny před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila Blue1 je složena z pěti letadel typu Boeing 717-200. V každém letadle je 115 kožených sedadel.

Letiště Helsinky

Mezinárodní letiště Helsinky-Vantaa je největší letiště ve Finsku. Je situováno ve městě Vantaa, které se nachází 15 km severně od hlavního města Finska. Na letišti se nacházejí restaurace, kavárny, obchody a půjčovny aut. Na celém letišti je zdarma dostupný bezdrátový internet.

Jídlo

Ve třídě Economy je na všech letech podávána káva a čaj zdarma, za poplatek si cestující mohou objednat občerstvení – chlebíčky a jiné nápoje. V Economy Extra je občerstvení i nápoje zdarma.

Doplňkové služby

Pokud cestujeme s Blue1, můžeme využít program pro stálé zákazníky a sbírat body. Později lze měnit body za ceny.