Menu

Arkia

Nejvýhodnější akční lety se společností Arkia na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Zjistěte více o Arkia

Arkia

Letecká společnost Arkia je druhým největším izraelským dopravcem. Obsluhuje přímé a charterové lety na letiště v Izraeli, Západní Evropě a pobřeží Středozemního moře. Leteckou společnost Arkia v roce 1947 pod názvem Arkia Inland Airlines založil státní letecký dopravce, El Al a odborový svaz Histadrut. Měla být dceřinou společností vlajkového dopravce a obsluhovat spojení Tel Aviv a jižní a jihovýchodní části Izraele. Letecká společnost začala poskytovat dopravní služby v roce 1950. První trasa byla z Tel Avivu do Roš Pina na severu a Ejlatu na jihu. V březnu 1980 se dopravce spojil s Kanaf Airlines. V této době se Arkia začala dynamicky rozvíjet a zahájila lety na mezinárodních trasách.

Zavazadla

U letecké společnosti Arkia si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Arkia také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Flotila

Letadlová flotila se skládá z 9 letadel typu ATR 42/72, Boeing 737, 757, Embraer ERJ-190. Průměrný věk strojů je kol. 12,4 let.

Letiště Tel Aviv

Mezinárodní letiště v Tel Avivu Bena Guriona se nachází v centrální části Izraele. Patří k nejpoužívanějším letištím v zemi. Na letišti se nacházejí půjčovny aut, mnohé obchody, restaurace a kavárny.