Menu

Ryanair

Nejvýhodnější akční lety se společností Ryanair na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

Ryanair

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair je irský dopravce, který je dnes největším a nejpopulárnějším low-costem v Evropě. Nehledě na kontroverzní nápady se letecká společnost těší přízni obrovského množství cestujících. Dopravce obsluhuje skoro sto letišť na našem kontinentu a jedno v Maroku. V síti spojení irských aerolinek každý rok přibývají další destinace. Společnost vznikla v roce 1985 z iniciativy rodiny Ryanů: Christyho Ryana, Liama Ryana – majitele irské cestovní kanceláře Club Travel a podnikatele Tony Ryana - zakladatele firmy Guinness Peat Aviation. Vůbec první lety dopravce uskutečňoval letadly Embraer Bandeirante na trase Waterford - Londýn Gatwick. O rok později začala společnost létat na trase Dublin a Londýn Luton. Každým rokem roste počet cestujících, kteří využívají služby společnosti Ryanair. Vzhledem ke ztrátám, jaké dopravce postihly v roce 1991, vedení aerolinek zavedlo program restrukturalizace pod vedením Michaela O'Learyho. Nápady, které zavedl, přinesly dopravci nebývalé výsledky, díky kterým se stal největším nízkonákladovým dopravcem v Evropě v oblasti civilní dopravy. Od roku 2000 Ryanair poskytuje internetový prodej letenek. Sídlo firmy je v Dublině. Dopravce byl vyhlášen Sdružením evropských leteckých společností a Úřadem pro civilní letectvo ve Velké Británii za nejdochvilnější leteckou společnost v Evropě.

Zavazadla

U letecké společnosti Ryanair si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u Ryanair musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

Ryanair nabízí na výběr dva tarify Standardní a Business Plus. Rozdíl mezi nimi je založen na ceně, cestování ve Standardu je občas i třikrát levnější, ale cestující nemůže počítat s žádnými službami navíc. Tarif Business Plus byl zaveden na konci srpna 2014. Letenka je dražší a je k dostání pouze na vybraných letových trasách. Cestující, kteří si tento tarif vybrali, mohou kdykoli provádět změny ve své rezervaci mj. měnit letenku podle vlastního výběru. Je zde možnost změny termínu odletu dokonce i hodinu před plánovaným odletem. V ceně je také prioritní vstup k bezpečnostní kontrole, prioritní vstup na palubu letadla a limit zavazadla do 20 kg. Tarif Business Plus zahrnuje dodatečné služby a privilegia, ale na palubě se komfortem neliší od běžného tarifu. Ti cestující, co si koupili dražší letenku, nemají k dispozici ani jídlo zdarma.

Cestující do a z Izraele si s sebou v ceně letenky mohou vzít jedině malý osobní předmět a za malé zavazadlo musí doplatit před vstupem do letadla nebo při okénku pro odbavení (cestující, kteří si zaplatili prioritní vstup na palubu, si mohou stále s sebou vzít osobní předmět a malé kabinové zavazadlo).

Online odbavení

Pokud cestujeme s nízkonákladovou leteckou společností Ryanair, můžeme se online odbavit 30 dnů až 2 hodiny před plánovaným odletem a při té příležitosti si doplatit za vybrané místo v letadle. Pokud si nechceme vybrat místo v letadle, odbavujeme se od 4 dnů do 2 hodin před každým odletem. Odbavení přes internet můžeme provést na stránce dopravce nebo pomocí mobilní aplikace.

Flotila

Flotilu irského dopravce tvoří 303 strojů Boeing 737-800. Průměrné stáří letadel je kol. 5 a půl roku. Vzhledem k zakoupení 175 nových strojů flotila Ryanair ještě více omládne. Již nyní je jednou z nejekologičtějších v Evropě.

Letiště Dublin

Mezinárodní letiště je hlavní leteckou základnou mj. pro společnost Ryanair. Nachází se cca 10 km severně do irského hlavního města. Letiště je nejvyužívanějším letištěm v Irsku, patří mezi první desítku nejpoužívanějších v Evropě. V jeho zázemí jsou dva hotely, v příletové hale mají své pobočky firmy zabývající se vypůjčováním aut, nacházejí se zde také mnohé bary, kavárny, restaurace, obchody, včetně duty-free. Na letišti je přístup k bezplatnému bezdrátovému internetu. Své služby zde nabízí také řada internetových kaváren.

Jídlo

Během letu Ryanair neposkytuje na palubě žádné občerstvení zdarma. Cestující na všech letových trasách si mohou zakoupit jídlo, teplé a studené nápoje, včetně piva, vína a vysokoprocentního alkoholu. Detaily na téma dostupnosti jídel můžete získat v palubním magazínu.

Doplňkové služby

Na palubě letadel Ryanair funguje bar a palubní obchůdek, ve kterém lze koupit kosmetiku, značkové parfémy, bižuterii a suvenýry od dopravce.