Menu

Air China

Nejvýhodnější akční lety se společností Air China na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry
 • Thajsko
  z: Vídeň (VIE)
  Bangkok
  Zjistěte detaily
  od 10765 CZK
 • Tchaj-wan
  z: Vídeň (VIE)
  Tchaj-pej
  Zjistěte detaily
  od 9777 CZK
 • Vietnam
  z: Vídeň (VIE)
  Ho Či Minovo Město
  Zjistěte detaily
  od 10683 CZK

Air China

Letecká společnost Air China je vlajkový dopravce Čínské lidové republiky. Společnost vznikla 1. července 1988 ve výsledku rozhodnutí čínské vlády o rozdělení operačních jednotek Čínské letecké administrativy. Dopravce přejal flotilu dálkových letadel CAAC spolu s obsluhou dálkových tras a začal poskytovat mezikontinentální lety. V roce 2002 se Air China spojily s Čínskou národní leteckou korporací a China Suothwest Airlines – díky této fúzi se staly největšími aerolinkami v ČLR. 15. prosince 2004 společnost vstoupila na burzu v Hongkongu a Londýnský Stock Exchange, o dva roky později na burzu v Šanghaji. Dnes je Air China největší leteckou společností na světě z hlediska hodnoty společnosti na trhu. V prosinci 2007 se společnost stala členem Star Alliance. Všechny operace z Číny jsou uskutečňovány z letiště v Pekingu. Síť spojení Air China zahrnuje destinace v západní Evropě, Severní Americe i na Blízkém východě. Letadla dopravce přistávají také v Brazílii, Indonésii a Austrálii, obsluhují také vnitrostátní lety. Čínský vlajkový letecký dopravce má podepsané codeshare smlouvy s mnoha leteckými společnostmi na celém světě. Společnost Air China obdržela za inovativní řešení a vysokou kvalitu poskytovaných služeb řadu ocenění. Mezi jinými byla třikrát oceněna cenou Customer Satisfaction Award, kterou vyhlašuje sdružení China Air Transport Association. Časopisy Business Traveler a Travel Trade Gazette vyhlásily Air China Nejlepším státním dopravcem v Číně. V roce 2007 se letecká společnost dostala na seznam 20 nejlepších, konkurenčních čínských firem na světě a na žebříček 500 nejlepších značek světa.

Zavazadla

U letecké společnosti Air China si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air China také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující se společností Air China mají na výběr ze tří rezervačních tříd: ekonomická, první třída a business. Ekonomická je nejlevnější, standardní třída. V první třídě aerolinky nabízejí postele, v business třídě sedadla, která lze horizontálně rozložit.

Online odbavení

Online odbavení je možné provést 3 hodiny před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila je složena ze 338 letadel typu  Boeing B777-300ER, B777-200, B747-8I, B747-400,  B737-800, 737-700, Airbus A330-300, A321-200, A330-200, A319-100, A320-200. Průměrné stáří strojů je 6,1 let.

Letiště Peking

Mezinárodní letiště Peking (Beijing Capital International Airport, Shoudujichang – Letiště hlavního města) se nachází v distriktu Šun-i vzdáleném kol. 20 km východně od čínského hlavního města. Letiště je z hlediska své plochy největším letištěm na světě. Je také nejvýznamnějším letištěm v Čínské lidové republice. V budově terminálu se nachází mnoho restaurací nabízejících místní kuchyni, čajoven, kaváren, značkových obchodů, duty-free obchodů, jsou zde také pobočky firem, které pronajímají auta. Na letišti mohou cestující používat bezplatné Wi-Fi.

Jídlo

V ekonomické třídě dopravce na dálkových trasách nabízí široký výběr hlavních jídel, na krátkých trasách občerstvení mj. chlebíčky, hamburgery, sladké pečivo. V první třídě jsou podávaná jídla z různých regionů Číny i celého světa. Na letech, které trvají déle než hodinu a půl Air China nabízí pestrý výběr jídel o třech chodech. Navíc jsou podávána výtečná francouzská vína a zmrzlinové poháry. V business třídě je cestujícím podáváno menu, víno a zmrzlina. Ve všech třídách mají cestující velký výběr jogurtů a ovoce na snídani i večeři. Palubní menu se mění podle roční doby.

Doplňkové služby

Air China svým věrným zákazníkům nabízí členství ve věrnostním programu Phoenix Miles. Letecká společnost je také partnerem programu Miles&More. Od 3. července 2013 mohou cestující v mnoha letadlech používat bezdrátový internet. Během letu mají také cestující k dispozici časopisy, noviny, osm filmových kanálů, dvanáct hudebních kanálů, díky systému AVOD mají přístup k desítkám dvoujazyčných klasických filmů, stovkám hudebních cd a širokému výběru her.