Menu

Air China

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Air China na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

Zjistěte více o Air China

Air China

Letecká společnost Air China je vlajkový dopravce Čínské lidové republiky. Společnost vznikla 1. července 1988 ve výsledku rozhodnutí čínské vlády o rozdělení operačních jednotek Čínské letecké administrativy. Dopravce přejal flotilu dálkových letadel CAAC spolu s obsluhou dálkových tras a začal poskytovat mezikontinentální lety. V roce 2002 se Air China spojily s Čínskou národní leteckou korporací a China Suothwest Airlines – díky této fúzi se staly největšími aerolinkami v ČLR. 15. prosince 2004 společnost vstoupila na burzu v Hongkongu a Londýnský Stock Exchange, o dva roky později na burzu v Šanghaji. Dnes je Air China největší leteckou společností na světě z hlediska hodnoty společnosti na trhu. V prosinci 2007 se společnost stala členem Star Alliance. Všechny operace z Číny jsou uskutečňovány z letiště v Pekingu. Síť spojení Air China zahrnuje destinace v západní Evropě, Severní Americe i na Blízkém východě. Letadla dopravce přistávají také v Brazílii, Indonésii a Austrálii, obsluhují také vnitrostátní lety. Čínský vlajkový letecký dopravce má podepsané codeshare smlouvy s mnoha leteckými společnostmi na celém světě. Společnost Air China obdržela za inovativní řešení a vysokou kvalitu poskytovaných služeb řadu ocenění. Mezi jinými byla třikrát oceněna cenou Customer Satisfaction Award, kterou vyhlašuje sdružení China Air Transport Association. Časopisy Business Traveler a Travel Trade Gazette vyhlásily Air China Nejlepším státním dopravcem v Číně. V roce 2007 se letecká společnost dostala na seznam 20 nejlepších, konkurenčních čínských firem na světě a na žebříček 500 nejlepších značek světa.

Zavazadla

U letecké společnosti Air China si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air China také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující se společností Air China mají na výběr ze tří rezervačních tříd: ekonomická, první třída a business. Ekonomická je nejlevnější, standardní třída. V první třídě aerolinky nabízejí postele, v business třídě sedadla, která lze horizontálně rozložit.

Online odbavení

Online odbavení je možné provést 24 - 3 hodiny před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila je složena ze 338 letadel typu  Boeing B777-300ER, B777-200, B747-8I, B747-400,  B737-800, 737-700, Airbus A330-300, A321-200, A330-200, A319-100, A320-200. Průměrné stáří strojů je 6,1 let.

Letiště Peking

Mezinárodní letiště Peking (Beijing Capital International Airport, Shoudujichang – Letiště hlavního města) se nachází v distriktu Šun-i vzdáleném kol. 20 km východně od čínského hlavního města. Letiště je z hlediska své plochy největším letištěm na světě. Je také nejvýznamnějším letištěm v Čínské lidové republice. V budově terminálu se nachází mnoho restaurací nabízejících místní kuchyni, čajoven, kaváren, značkových obchodů, duty-free obchodů, jsou zde také pobočky firem, které pronajímají auta. Na letišti mohou cestující používat bezplatné Wi-Fi.

Jídlo

V ekonomické třídě dopravce na dálkových trasách nabízí široký výběr hlavních jídel, na krátkých trasách občerstvení mj. chlebíčky, hamburgery, sladké pečivo. V první třídě jsou podávaná jídla z různých regionů Číny i celého světa. Na letech, které trvají déle než hodinu a půl Air China nabízí pestrý výběr jídel o třech chodech. Navíc jsou podávána výtečná francouzská vína a zmrzlinové poháry. V business třídě je cestujícím podáváno menu, víno a zmrzlina. Ve všech třídách mají cestující velký výběr jogurtů a ovoce na snídani i večeři. Palubní menu se mění podle roční doby.

Doplňkové služby

Air China svým věrným zákazníkům nabízí členství ve věrnostním programu Phoenix Miles. Letecká společnost je také partnerem programu Miles&More. Od 3. července 2013 mohou cestující v mnoha letadlech používat bezdrátový internet. Během letu mají také cestující k dispozici časopisy, noviny, osm filmových kanálů, dvanáct hudebních kanálů, díky systému AVOD mají přístup k desítkám dvoujazyčných klasických filmů, stovkám hudebních cd a širokému výběru her.