Menu

Air Baltic

Nejvýhodnější akční lety se společností Air Baltic na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Zjistěte více o Air Baltic

Air Baltic

Letecká společnost Air Baltic je národní litevský dopravce, který funguje na základě principů nízkonákladové letecké společnosti. Působí na trhu od 28. srpna 1995 a vznikl jako společné iniciativa Lotyšského státu a Skandinávských aerolinií – SAS. První let pro cestující dopravce Air Baltic zorganizoval 1. října téhož roku letadlem Saab 340. Od roku 1999 jsou aerolinky akciovou společností. O deset let později SAS prodal všechny své podíly ve firmě. V roce 2011 aerolinky prošly vážnou finanční krizí. S pomocí akcionářů se jim však podařilo uniknout krachu. Air Baltic nepatří k žádné letecké alianci, ale spolupracuje s několika členy Star Alliance, SkyTeam, Oneworld. V současnosti společnost Air Baltic nabízí 60 přímých letů z Rigy.

Zavazadla

U letecké společnosti Air Baltic si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air Baltic také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

U Air Baltic můžeme cestovat ekonomickou nebo business třídou. Ekonomická třída poskytuje základní služby bez výhod. Cestující si mohou za příplatek vybrat jídlo z palubního menu. Cestujícím třídou business je podáván oběd o třech chodech, nápoje a káva zdarma. Mají k dispozici také nejnovější noviny a časopisy.

Online odbavení

Před cestou s dopravcem Air Baltic se můžete odbavit online. Odbavení probíhá od 72 hodin před startem a končí 1 hodinu před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila Air Baltic je složena z 25 letadel typu: Boeing 737-300, 737-500, 757-200, Bombardier CS300, Bombardier Dash 8 Q400 NextGen. Průměrný věk strojů je 12,9 let.

Letiště Riga

Mezinárodní letiště v Rize se nachází 10 km západně od lotyšského hlavního města. V budově letiště se nacházejí půjčovny aut, obchody, bary, restaurace a kavárny. Na všech terminálech jsou kavárny, ve kterých lze využívat internet.

Jídlo

V ekonomické třídě mají cestující možnost zakoupit občerstvení a nápoje na palubě, cestující business třídou obdrží občerstvení a jídlo zdarma.

Doplňkové služby

Na palubě letadla funguje obchůdek airBalticShop. Cestující si také mohou zarezervovat vybrané sedadlo.