Menu

Aeromexico

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Aeromexico na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

Zjistěte více o Aeromexico

Aeromexico

Letecká společnost Aeromexico je nejvýznamnější dopravce v Mexiku. Založil je 15. září 1934 s názvem Aeronaves de México, Antonio Díaz Lombardo. První let se uskutečnil 14. září 1934 na trase z Mexika do Acapulca letadlem Stinson SR. Po 2. světové válce se mexické aerolinie začaly rozvíjet, mj. díky 25% podílu Pan Am. V roce 1950 aerolinky převzaly mnoho menších mexických konkurentů a díky nové letadlové flotile – s letadly Douglas DC-3 a DC-4 – začaly létat do Madridu a Paříže. Název Aeromexico, který nosí aerolinky dodnes, získaly v roce 1972. V roce 2006 dopravce ohlásil zavedení pravidelných letů mezi Mexikem a Japonskem, což bylo spojeno s nákupem dvou Boeingů 777-200ER. Dnes Aeromexico působí na letištích v Jižní a Severní Americe, Karibiku, Evropě a Asii. Dopravce je členem SkyTeamu a byl jedním ze čtyřech zakladatelů této aliance leteckých společností.

Zavazadla

U letecké společnosti Aeromexico si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Aeromexico také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Letadly  Aeromexico mohou cestující cestovat základní, nejlevnější Ekonomickou třídou nebo luxusnější První třídou.

Online odbavení

Online odbavení mohou cestující provést do 4 hodin před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila společnosti Aeromexico je moderní a bezpečná. Je složena skoro ze sta letadel typu Boeing 737-700, 737-800, 767-200ER, 767-300ER, 777-200ER, 787 Dreamliner, EMB-190, ERJ - 145.

Letiště Mexico-City

Mezinárodní letiště Mexico-City Benito Juarez je největším letištěm v Latinské Americe. Nachází se 13 km východně od centra mexického hlavního města. Na letišti je dobře fungující hotelové a gastronomické zázemí. Na území letiště Mexico-City se nachází mnoho barů, restaurací, kaváren, obchodů, internetových kaváren a deset půjčoven aut. Letiště nabízí bezdrátový přístup k internetu.

Jídlo

Na palubách letadel Aeromexico je cestujícím nabízeno výtečné menu. Podle denní doby a času trvání letu aerolinky podávají pikantní předkrmy, hlavní jídlo podle výběru a také nápoje zdarma. Od 11 ráno je v provozu bezplatný palubní bar nabízející víno, pivo, vodku a široký výběr nápojů z celého světa. Jejich výběr závisí na trase, času trvání letu a cestovní třídě. Je zde široký výběr nealkoholických nápojů: minerální voda, ovocné džusy, mléko se s níženým obsahem tuku, sycené nápoje. V případě dalších požadavků na pokrm, společnost připraví speciální jídla. Tato jídla si cestující musí objednat při koupi letenky nebo nejpozději 48 hodin před plánovaným odletem.

Doplňkové služby

Během letu s Aeromexico mohou cestující využívat širokou nabídku programů na palubě letadla. Je zde velká nabídka filmů, známých televizních seriálů a videoher. Pro nejmladší cestující mají aerolinky připravenou celou řadu překvapení. V letadlech typu Boeing 777 má každý cestující k dispozici vlastní obrazovku On-Demand audio-video, na které si může pustit mj. 10 filmů, tři seriály nebo osm hudebních kanálů. Kromě toho dopravce nabízí své magazíny a také denní tisk, v případě letu do New Yorku, Tokia a Šanghaje také mezinárodní tisk. Aerolinky Aeromexico patří do letecké aliance Sky Team a cestující v něm mohou sbírat věrnostní body z programu Flying Blue. Navíc Aeromexico nabízí svým zákazníkům vlastní věrnostní program Club Premier.