Menu

Air Algerie

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Air Algerie na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

Zjistěte více o Air Algerie

Air Algerie

Letecká společnost Air Algierie je národní alžírský dopravce. Od roku 1947 letadla společnosti létala do Evropy, mj. do Paříže, Ženevy, Basileje, Marseille a Toulouse. Od prosince 2013 se celá společnost stala majetkem alžírské vlády. Air Algerie poskytuje více než 30 vnitrostátních a mezinárodních pravidelných letů do více než 40 destinací, včetně 30 států Evropy, Asie, Severní Ameriky a Blízkého východu. Alžírský dopravce přistává mj. v Pekingu a Montrealu. Má uzavřenou codeshare smlouvu s Aigle Azur, Royal Air Maroc, Tunisair a Turkish Airlines. Kromě toho nabízí služby cargo a poskytuje servis strojů. Společnost Air Algerie mají čtyři dceřiné společnosti: Technics Air Algerie, Air Algerie Catering, Domestics a Air Algerie Cargo.

Zavazadla

U letecké společnosti Air Algierie si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air Algierie také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující s aerolinkami Air Algerie mají na výběr mezi dvěma rezervačními třídami: Ekonomickou a Business. První z nic je levnější, sedadla zde lze rozložit do 118 stupňů, každé sedadlo je vybaveno audio systémem. Business třída se liší od ekonomické tím, že je ihned po startu nabízen nápoj, pohodlí cestování je na téže úrovni co v ekonomické třídě.

Online odbavení

Air Algerie poskytují možnost online odbavení, která je dostupná od 24 do 3 hodin před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila je složena ze 44 letadel typu: Airbus 330-200, ATR 72-500, 72-600, Boeing 737-800, 737-700C, 737-600, 737-300, 787-8, Lockheed L-100-30T.

Letiště Alžír

Toto mezinárodní letiště se nachází kol. 17 km jihovýchodně od alžírského hlavního města, Alžíru. Je pojmenováno podle bývalého prezidenta země, Houariho Boumediena. V budově terminálu mají cestující k dispozici několik kaváren, restaurací, obchodů uměleckých řemeslníků, obchodů s hračkami, parfumérií, vináren, obchodů s denním tiskem a hudbou, knihkupectví a lékáren. S letištěm spolupracují tři firmy pronajímající auta, jejich pobočky se nacházejí u parkoviště na mezinárodním terminálu.

Jídlo

Na palubě letadel Air Algerie jsou podávány nápoje a jídlo. Menu lze podle přání přizpůsobit výběru nebo dietetickým potřebám cestujícího. Objednávku na speciální jídlo je nutné složit s předstihem.

Doplňkové služby

Na palubách letadel alžírského dopravce funguje bezcelní palubní obchod s velkým výběrem parfémů, tabáku a alkoholu. Air Algerie nabízí svým stálým zákazníkům členství v programu Air Algerie Plus – cestující v tomto programu mají slevu na lety, půjčení auta nebo rezervaci hotelu. Letadla typu Boeing jsou vybaveny audio systémem.