Menu

American Airlines

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností American Airlines na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

Zjistěte více o American Airlines

American Airlines

Aerolinky American Airlines patří k největším dopravcům na světě. Od svého založení v roce 1930 se spojily s 80 jinými dopravci. Poslední fúze proběhla 14. února 2013 s US Airways. Dnes American Airlines obsluhuje vnitrostátní lety, létá také do mnoha zahraničních destinací – do Jižní Ameriky, Evropy, Asie a do Karibiku. Dopravce má sídlo ve Fort Worth v Texasu, aerolinky mají pět hlavních dopravních uzlů: Dalas, New York J. F. K., Los Angeles, Miami a Chicago O’Hare. American Airelines jsou členem aliance Oneworld.

Zavazadla

U letecké společnosti American Airlines si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u American Airlines také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Ekonomická třída poskytuje cestujícím mnoho místa, různorodý program a USB zdířky na elektroniku u každého sedadla. Sedadla mají nastavitelné opěrky na hlavu. V první třídě si cestující mohou svá sedadla rozložit do horizontální polohy, obdrží prošívanou přikrývku, dva polštáře, papuče, masku na oči a pyžamo. Navíc obdrží sadu kosmetiky na péči o pleť. K dispozici mají také audio-video program. Ve třídě business mají cestující velký prostor na nohy, nabídka je přizpůsobena individuálním potřebám cestujícího.

Online odbavení

Před cestou s dopravcem American Airlines se můžeme odbavit online a vytisknout palubní lístek nejdříve 24 hodin a nejpozději 2 hodiny před plánovaným odletem.

Flotila

Flotila American Airlines je složena z 627 letadel. Pro dálkové trasy využívá stroje typu Boeing 777-300ER, 777-200, 777-200 retrofit, 767; na středně dlouhých trasách létají letadla Airbus A321 Transcon, A319, Boeing 757, 737-800 a MD80; na lokálních trasách využívá Bombardiery CRJ-200, CRJ-700, CRJ-900 NextGen, Embraery ERJ-140 a ERJ-145, ERJ-175.

Letiště Dallas

Mezinárodní letiště Dallas/Fort Worth se nachází ve státě Texas mezi městy Dallas a Fort Worth. Na letišti se nacházejí restaurace, bary, různorodé obchody dva hotely - Grand Hyatt se nachází na terminálu D, Hyatt Regency – na terminálu C. Půjčovny aut se nacházejí mimo letiště. Na celém letišti je bezdrátový internet zdarma.

Jídlo

V první třídě cestující sami rozhodují, co a kdy budou jíst, v nabídce je mj. exkluzivní nabídka vín. Business třída nabízí cestujícím gastronomické speciality. V obou třídách je široký výběr jídel a nápoje zdarma. Cestující ekonomickou třídou dostávají zdarma nealkoholické nápoje. Na většině mezinárodních tras je cestujícím podáváno jídlo, víno a pivo. Letecká společnost na přání připraví také speciální jídla, která berou v potaz zdravotní a náboženská omezení. Podmínkou je toto přání nahlásit dopravci alespoň 24 hodin před odletem.

Doplňkové služby

Během letů z Ameriky mají cestující možnost využívat bezdrátový internet za poplatek na vlastních elektronických zařízeních: noteboocích, tabletech, smartfonech atd. Během letu aerolinky nabízejí 180 televizních programů, až 250 filmů, 20 videoher, hudbu z 300 CD a 18 hudebních stanic. Na všech letových trasách do a z Evropy, Asie a Jižní Ameriky funguje duty-free obchod.